Загальна характеристика
Прищитоподібні залози відповідають за виробництво паратгормону, який у свою чергу забезпечує нормальний рівень кальцію і фосфору.
Дефіцит/надлишок паратгормону , вітаміну D призводить до зміни рівня кальцію в організмі та може стати причиною серйозних порушень в роботі не лише внутрішніх органів, але й організму в цілому.
Основні симптоми
Ознаки підвищеної функції прищитоподібних залоз (гіперпаратиреозу):
- часте сечовипускання;
- спрага;
- остеопороз;
- сечокам'яна хвороба;
- порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія;
- виразкова хвороба-частіше дванадцятипалої кишки;
- жовчнокам’яна хвороба;
- каменеутворення в підшлунковій залозі;
- втомлюваність;
- м´язова слабкість;
- головний біль;
- психоз, депресія, порушення пам'яті;
- рецидивуючий пародонтоз;
- катаракта, відкладення кальцію в рогівці, тощо.
Ознаки зниженої функції прищитоподібних залоз (гіпопаратиреозу): напади судом, переважно виявляється у пацієнтів після операції або опромінення щитоподібної залози.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
- людям, які недостатньо перебувають під дією сонячного світла або мають стани, які перешкоджають засвоєнню вітаміну D (порушення функції печінки, нирок, кишечника, прийом певних препаратів та інші);
- для прийняття рішення щодо прийому та для корекції дози препаратів вітаміну D, кальцію, та оцінки необхідності додавання препаратів магнію до лікування;
- за наявності симптомів підвищеної чи зниженої функції прищитоподібних залоз.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Паратгормон
- Кальцій іонізований
- Вітамін D (25-гідроксикальциферол)
- Фосфор
- Магній
Результати досліджень дозволять лікарю обрати вірну тактику подальшого обстеження та лікування (оперативне лікування при первинному гіперпаратиреозі чи терапевтичне лікування (препарати вітаміну D, кальцію) інших вищеперерахованих станів).
Біоматеріал для дослідження: кров з вени.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год. Коментар: завжди окрема пробірка, матеріал потребує збереження анаеробних умов перед тестуванням.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження