У теплу пору року в повітрі знаходяться мільйони зерен пилку бур’янів, які здатні переміщуватись з потоками повітря на величезні відстані. Вони гарантують появу нових рослин наступного року і, разом з тим, є причиною «сезонних» симптомів - закладеності носу, чхання, почервоніння та свербіння очей, кашлю та задухи - у алергіків. І якщо ви маєте підвищену чутливість до пилку бур’янів, друга половина літа та початок осені для вас - досить неприємний час.
Але так не повинно бути…
З належними профілактичними заходами і правильними методами лікування алергії ви можете насолоджуватися будь-якою порою року.
Найбільш розповсюдженими бур’янами, що викликають алергію в Україні є амброзія та полин . Проте й інші бур’яни, такі як: соняшник, курай, лобода, подорожник, постениця, золотарник, можуть бути причиною симптомів алергії.
Які ж симптоми можуть спостерігатися при алергії на пилок бур’янів:
|
- закладеність носу та чхання;
- водянисті виділення та свербіння в носі;
- почервоніння та свербіж очей, сльозотеча;
- зниження здатності до сприйняття та розрізнення запахів;
- дискомфорт або свербіж у вусі;
- посилення симптомів астми (кашель, задуха, сухі хрипи, відчуття нестачі повітря).
Разом з типовими симптомами, можуть спостерігатися: головний біль, порушення сну, втомленість та роздратованість.
Не кожна людина з алергією має всі перераховані вище симптоми. Якщо у вас легкий ступінь алергії, то проблеми можуть бути, приміром, тільки з носовим диханням. Проте, якщо не діагностувати і не лікувати недугу вчасно, важкість симптомів може наростати та з’являтися додаткові.
У значної частини пацієнтів з алергією на пилок бур’янів можливе свербіння у роті чи у горлі, припухлість губ або язика після вживання свіжих фруктів або сирих овочів та деяких спецій, що є проявом більш тяжкого перебігу алергії.
Які ж фрукти, овочі, спеції небажано вживати при алергії на пилок бур’янів?
|
При алергії до пилку полину та амброзії можуть виникати прояви після того, як ви смакували селерою, персиками, гірчицею, динею, бананами, або продуктами, чаями чи настоянками з рослин сімейства айстрових, наприклад, соняшнику, ромашки, або меду, в якому може міститися пилок айстрових.
При алергії до полину спостерігаються небажані реакції на різноманітні спеції: мускатний горіх, кмин, коріандр, естрагон, фенхель та петрушку.
При алергії до пилку лободи можливі харчові прояви при вживанні дині.
Діагностика алергії на пилок бур’янів
|
Розуміти який саме бур’ян є причиною появи у вас симптомів алергії дуже важливо, оскільки тільки так можливо отримати максимально інформативні рекомендації з лікування та профілактики.
Абсолютно природнім є те, що, встановивши причину своїх симптомів, ви замислитесь: чи можливо повністю вилікувати симптоми алергії на пилок бур’янів? Або хоча б зменшити використання протиалергічних та гормональних препаратів? Чи є ризик більш важкого перебігу алергії?
Відповіді ви отримаєте, скориставшись молекулярними алергодослідженнями, що пропонуються в ДІЛА:
Молекулярний пакет «Бур’яни-1» або Молекулярний пакет «Бур’яни-2» (у випадку проживання на Півдні України, де широко розповсюджені бур’яни, що входять до складу дослідження та можуть бути причиною алергії).
Лікування алергії на пилок бур’янів
|
Сучасним методом лікування алергії на пилок бур’янів згідно європейських та національних протоколів являється проведення алергенспецифічної імунотерапії (АСІТ). Призначаючи та прогнозуючи ефективність АСІТ лікар-алерголог орієнтується на результати молекулярної алергодіагностики. При алергії до бур’янів це дослідження:
- Тримайте вікна та двері зачиненими для попередження проникнення пилку в приміщення.
- Мінімізуйте активність на свіжому повітрі рано вранці, між 5 і 10 годинами ранку, коли кількість пилку найбільша.
- Тримайте вікна автомобіля зачиненими під час подорожі.
- Після перебування надворі зніміть одяг і покладіть в пральну машину.
- Утримайтесь від прогулянок в суху й вітряну погоду. Виконуйте всі активності після дощу, вологість утримує пилок на землі.
- Якщо у Вас є домашні тварини, майте на увазі, що їх шерсть може містити пилок після прогулянок надворі.
- Не сушіть постільну білизну або одяг на вулиці після прання.
- Носіть сонцезахисні окуляри, щоб захистити очі від потрапляння пилку.
Обираючи діагностику в ДІЛА, ви маєте можливість обстежитись на алергію до максимально повного переліку бур’янів, які можуть бути причиною алергії та бути впевненим в точності результату, що забезпечується використанням в ДІЛА еталонного методу виконання досліджень. Правильна діагностика - це важливий крок до подолання алергії до бур’янів, а обізнаність про профілактичні обмеження допоможе покращити ваше самопочуття у період пилкування бур’янів.