гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №52 "Вірусне ураження шийки матки розширений"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Онкоскринінги

Загальна характеристика

Рак шийки матки (РШМ) є одним з найбільш поширених онкопатологій в усьому світі, яка посідає четверте місце. В Україні кількість зареєстрованих смертей від РШМ становить близько 50% загальної кількості діагностованих випадків. Це пов'язано з низькою культурою турботи про своє здоров'я в українських жінок та діагностикою захворювання на пізніх стадіях, коли лікування неефективне.

Ризик розвитку РШМ існує у всіх жінок незалежно від віку, особливо у віці старше 30 років та ВПЛ (вірус папіломи людини) інфікованих. Важливо пам'ятати, що розвитку РШМ передує низка патологічних станів (від запальних змін до дисплазії), які підлягають лікуванню.

Виявлення ДНК вірусів простого герпесу 1 і 2 типу та цитомегаловірусу в обстежуваному матеріалі є ознакою гострого періоду. 

Вірус герпесу типу 1 є причиною висипань на губах у вигляді пухирців, типу 2 причиною ураження геніталій. В подальшому вірус 1 типу, може уражати інші слизові, в тому числі і статевих органів. Ці віруси герпесу не лише самі з моменту інфікування постійно присутні в організмі людини, але вони сприяють і збереженню вірусу папілому людини, що з часом може призводити до патологічних змін шийки матки.

Показання для призначення

  1. При запальних процесах;
  2. За наявності доброякісних змін шийки матки;  
  3. Для контролю ефективності лікування.

Маркер

Маркер наявності збудників інфекції - вірусу папіломи людини, вірусу простого герпесу 1 та 2 типів, цитомегаловірусу.

Клінічна значущість

Результати досліджень дозволять виявити інфікування мікроорганізмами, які можуть передаватися статевим шляхом: вірус папіломи людини, вірус простого герпесу 1 т а 2 типів та цитомегаловірус, що допоможе вашому лікарю призначити адекватне лікування або  провести контроль ефективності лікування за індивідуальними показами.


Правила підготовки пацієнта

урогенітальний мазок (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) за 48 годин. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) за 48 годин. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний мазок (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: тільки ВПЛ (ж): зішкреб з шийки матки, стінки піхви. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Інтерференція:

  • Не виявлено
  • Не виявлена

Інтерпретація:

  • Отримання позитивного результату одного з показників свідчить про наявність вірусного ураження шийки матки
  • Негативний результат всіх показників свідчить про відсутність в біологічному матеріалі досліджуваних вірусних збудників.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому