Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Прихована кров в калі (гемоглобін та трансферин)

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Якісне визначення гемоглобіну і трансферину людини в калі з метою виявлення шлунково-кишкової кровотечі будь-якої етіології. «Прихованою» називають кров, яка не змінює колір калу і не визначається макро- і мікроскопічно. Людський гемоглобін в калі є високоспецифічним дослідженням для діагностики кровотеч з нижніх відділів ШКТ, тому гемоглобін - нестабільне з'єднання, він руйнується в міру проходження по кишківнику і при кровотечах у шлунку, верхніх відділах кишківника можливе отримання «псевдонегативних» результатів. Трансферин - білок крові, який потрапляє в просвіт кишківника тільки при захворюваннях, що супроводжуються кровотечами в ШКТ і є більш стабільним з'єднанням, що дозволяє з високим ступенем достовірності виявляти кровотечі у верхніх відділах ШКТ. Дослідження не дає перехресних реакцій з гемоглобіном і трансферином тваринного походження, тому перед дослідженням пацієнту не потрібно виключати м'ясо з раціону харчування.

Показання для призначення

1. Раннє скринінгове дослідження для діагностики колоректального раку, включаючи профілактичні огляди у віці після 50 років . 2. Неінвазивна діагностика прихованих кровотеч ШКТ, відбір пацієнтів для ендоскопічного дослідження. 3. Диференційна діагностика анемій. 4. Діагностика захворювань ШКТ: поліпозу кишківника, дивертикуліту, виразкового коліту, некротизуючого ентероколіту у дітей раннього віку та ін. 5. При виявленні гельмінтів - для оцінки пошкодження слизових ШКТ. 6. Оцінка адекватності терапії виразкової хвороби шлунку, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, туберкульозу кишківника та ін.

Маркер

Маркер діагностики прихованих кровотеч з верхніх і нижніх відділів ШКТ.

Клінічна значущість

Своєчасне визначення «прихованої» кровотечі вкрай важливо для діагностики цілого ряду важких захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ), у тому числі онкологічних: 1. Первинні і метастатичні пухлини ШКТ      2. Виразкові пошкодження слизової ШКТ    3. Дивертикуліт   4. Туберкульоз кишківника    5. Неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, некротизуючий ентероколіт    6. Гельмінтози з пошкодженням слизової кишківника    7. Інфекційні ураження кишківника.

Склад показників:

Правила підготовки пацієнта

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

Інтерференція:

  • Можливі «хибнопозитивні результати» при попаданні в пробу людської крові з інших джерел кровотечі (менструальна кров, кровоточивий геморой, механічні пошкодження слизової при колоноскопії, ректороманоскопія, очищення кишківника за допомогою клізм і ін.).

Інтерпретація:

  • У пробі виявлений людський гемоглобін і/або трансферин -« позитивно », що свідчить про наявність ушкоджень слизової оболонки ШКТ. Слід пам'ятати, що результати повинні оцінюватися в комплексі з іншими клініко-інструментальними дослідженнями, так як самі по собі не можуть бути єдиним критерієм для встановлення діагнозу.
  • Результат - «негативно» свідчить про відсутність даних на користь кровотеч в ШКТ.
    Слід пам'ятати, що результати повинні оцінюватися в комплексі з іншими клініко-інструментальними дослідженнями, так як самі по собі не можуть бути єдиним критерієм для встановлення діагнозу. 
Виберіть місто

Для виводу актуальних даних для вашого регіону

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому