гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Аналіз сечі на білок (добова сеча)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Білки, які виводяться з сечею, є лише малою часткою білків, які фільтруються в ниркових клубочках. Основна їх частина (98%) всмоктується назад (реабсорбується) в проксимальних канальцях нирок. Основне виведення білка зазвичай припадає на денний час (ходьба і вертикальне положення тіла підвищують дію гемодинамічних зусиль на клубочкову фільтрацію). Функціональна протеїнурія (стан підвищеної втрати білка з сечею у хворого із здоровими нирками) може спостерігатися при гемодинамічному стресі, викликаному високою температурою, застійною серцевою недостатністю, охолодженням або будь-якими гострими захворюваннями внутрішніх органів. Ця протеїнурія зникає після усунення причини, яка викликала її. Порушення здатності гломерулярного фільтру селективно затримувати негативно заряджені білки призводить до селективної протеїнурії - втрати низькомолекулярних заряджених білків (альбуміну та ін.). Втрата великих кількостей білка з сечею (> 3 г/добу) майже завжди пов'язана з порушенням функції гломерулярного фільтра відносно заряду або розміру білків, що веде до нефротичного синдрому. При деяких патологічних станах спостерігається втрата білка, пов'язана з порушенням реабсорбції білків в проксимальному канальці (певні ниркові захворювання, побічна дія деяких ліків і токсичних речовин, імунні процеси, інфекції, системні захворювання).
За походженням протеїнурія може бути преренальною, ренальною та постренальною.
Преренальная протеїнурія зумовлена збільшенням концентрації білків плазми при розпаді тканин і парапротеінеміі, ренальна - патологією нирок, постренальная - патологією сечовивідних шляхів.

Показання для призначення

1. Діагностика і моніторинг захворювань нирок.
2. Діабет.
3. Інфекційні захворювання, особливо дитячі інфекції.
4. Системні захворювання.
5. Інтоксикації.

Маркер

Маркер оцінки функціонального стану нирок.

Клінічна значущість

1. Оцінка ниркової недостатності.
2. Скринінг моноклональної гаммапатіі.

Склад показників:

Аналіз сечі на білок (добова сеча)

Метод: Колориметричний
Одиниця виміру: Міліграм на 24 години

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
50 - 80
50 - 80 мг/24 год в спокої,
Транзиторна протеїнурія: 
< 300 мг/24 год

Правила підготовки пацієнта

сеча добова

Примітки:Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємкість (важливо - об`єм ємкості повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.

Інтерференція:

  • Нестероїдні протизапальні препарати
  • Інгібітори АПФ

Інтерпретація:

  • Нефротичний синдром; гломерулонефрити; діабетична нефропатія; ураження ниркових канальців; інфекції сечових шляхів; мієлома; мієлопроліферативні і лімфопроліферативні розлади; гематурія; застійна серцева недостатність; пухлини сечових шляхів; фізичне навантаження (збільшення до 300 мг / добу).

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому