Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Бак. посів калу на дисбактеріоз

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Зміна кількісних або якісних характеристик нормальної мікрофлори створюють умови для розвитку умовнопатогенних бактерій (УПБ) - представників родів клебсієл, ентеробактерів, протея, стафілококків, ацинетобактерів, псевдомонад і грибів роду Candidа. Порушення нормальної мікрофлори характеризується зникненням або зменшенням кількості облігатних її представників та збільшенням популяційного рівня УПБ, які відсутні або зустрічаються в невеликих кількостях в нормі. В результаті такі дисбіотичні мікробні асоціації не здатні виконувати захисні і фізіологічні функції в кишківнику, які вони здійснюють в умовах нормобіоценозу.

Показання для призначення

Обстеження на дисбактеріоз осіб в групі риску по розвитку дисбіозу кишківника: •новонароджені, у яких порушенню нормофлори кишківника сприяють слідуючі фактори: бактеріальний вагіноз і мастит у матері, низька оцінка по шкалі Апгар і проведення реанімаційних заходів, пізнє прикладання до груді, тривале перебування в пологовому будинку, фізіологічна незрілість моторної функції кишківника, наявність малих гнійних інфекцій, несприйняття грудного молока, синдром мальабсорбції, первинний імунодефіцит; •діти грудного та раннього віку у випадках несприятливого перебігу періоду новонародженості (в анамнезі), раннього штучного годування, диспептичних порушень, частих ГРВі, рахіта, анемії, гіпотрофії, змін в психоневрологічному статусі дитини, алергічного дерматиту; •діти дошкільного і шкільного віку, які знаходяться в закритому колективі, з частими ГРВІ, алергічними реакціями; •дорослі: професійні шкідливості; стреси; несбалансоване харчування; кишкові інфекції; лікування антибактеріальними препаратами; тривала гормонотерапія; лікування нестероїдними протизапальними препаратами; проведення хіміо- и променевої терапії у онкологічних хворих; імунодефіцитні стани. •особи похилого віку: вікові зміни властивостей мікрофлори (зменшення канцеролітичних властивостей кишкової палички, збільшення кількості штамів, які синтезують холестерин, збільшення кількості гемолітичної флори ).

Маркер

Комплексна оцінка бактеріологічного складу досліджуваного біоматеріалу з визначенням чутливості УПМ до антибіотиків (визначення характеру порушення нормального біоценозу кишківника).

Клінічна значущість

Визначення складу мікрофлори товстого кишківника та шляхи корекції у випадку порушення нормального біоценозу

Склад показників:

Бак. посів калу на дисбактеріоз

Метод: Бактеріологічний, ручний
Діапазон вимірювань: 103 - 1010
Одиниця виміру: Колонієутворюючих одиниць на грам

Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 2 тижні Припинити прийом антибактеріальних, протигрибкових препаратів.Особливості забору:Стерильний контейнер з герметичною кришкою слід придбати заздалегідь в аптеці або у відділенні ДІЛА.Примітки:Доставити впродовж 2 годин у відділення ДІЛА за адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 6а. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА.

інструкція_калу_БАК.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: кал (бактеріологія). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. Умови доставки: Температура від 4 до 8 градусів, 4 год. Коментар: Увага! Для бактеріологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Біоматеріал для дослідження: кал (бактеріологія). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 2 год. Коментар: Увага! Для бактеріологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Інтерференція:

  • Вживання антимікробних та пробіотичних препаратів значно впливає на достовірність результату. Рекомендується проводити обстеження через 14-21 день після відміни вказаних препаратів.

Інтерпретація:

  • I ступінь - незначні зміни в аеробній частині мікробіоценозу, стороння мікрофлора відсутня;
    II ступінь - на фоні зниженої кількості лакто- і біфідофлори проявляется якісні та кількісні зміни ешеріхій;
    III ступінь - різке сниження або відсутність біфідофлори, лактобацилл, переважають гемолітичні мікроорганізми та дріжджоподібні гриби;
    IV ступінь - значні зміни мікробіоценозу, збільшення кількості умовно-патогенної мікрофлори та їх асоціацій, поява протея.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому