Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Мікоплазмоз, Mycoplasma genitalium, ПЛР – якісн., з визначенням резистентності до моксифлоксацину

clock icon Термін виконання: 72 год.
1650 грн

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

M. genitalium є поширеною ІПСШ, яка викликає негонококовий уретрит у чоловіків, цервіцит та запальні захворювання органів малого тазу у жінок. Через відсутність клітинної стінки, лише обмежена кількість класів антимікробних препаратів є ефективними проти M. genitalium, включаючи тетрацикліни, макроліди, фторхінолони і стрептограміни. У європейському регіоні резистентність до макролідів зросла з 30% у 2015–2017 роках до 43% у 2018–2021 рр., а резистентність до фторхінолонів від 7% до 12% у 2018–2021 роках. Тому для вибору ефективного антибактеріального препарату рекомендоване визначення маркерів резистентності Mycoplasma genitalium до азитроміцину та моксифлоксацину. Дослідження проводиться молекулярним методом, тому що Mycoplasma genitalium не піддається культивуванню (бакпосіву).

Показання для призначення

• Планування терапії керованої даними про антибіотикорезистентність
• Позитивний результат обстеження на Mycoplasma genitalium з резистентністю до азитроміцину
• Гострі та хронічні запальні процеси урогенітального тракту.
• Безпліддя.

Маркер

Маркер наявності збудника інфекції Mycoplasma genitalium  в біоматеріалі, який досліджується. З допомогою мультиплексної полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі визначають мутацій A247C, G248A, G248T, G259C, G259T, and G259A в гені parC, що є маркером резистентності до моксифлоксацину.

Клінічна значущість

Встановлення етіології гострого та хронічного інфекційного процесу урогенітального тракту, в т.ч. його верхніх відділів, та можливість підібрати ефективне лікування з урахуванням генетичних маркерів резистентності до моксифлоксацину.  


Склад показників:

ДНК Mycoplasma genitalium

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Резистентність до моксифлоксацину:

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не встановлено

                                                                    

Мутації в гені parC:

Мутація A247С

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Мутація G248A

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Мутація G248T

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Мутація G259C

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Мутація G259T

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

Мутація G259A

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                                                    

ЗАКЛЮЧЕННЯ:

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після будь-яких місцевих процедур (огляд гінеколога, вагінальне УЗД, кольпоскопія, застосування свічок, сперміцидів, кремів, мазей, спринцювання, тампонів та ін.)Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

секрет простати

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.

сеча

Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Здавати першу порцію ранкової сечі або першу порцію сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Для жінок: не проводити збір сечі під час менструації. Набір для збору сечі необхідно попередньо придбати у відділеннях ДІЛА. Деталі в інструкції. Інструкція у вкладенні.

instr_sechi_Zag_vacuetteBak_PLR (1).pdf

еякулят

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Перед збором еякуляту обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Інструкція у вкладенні.

instr_eyakylat_zabor_24.pdf

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 24 градусів, 72 год.

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок каналу ШМ (SurePath). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер з консервантом SurePath. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

урогенітальний мазок (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Мазок із уретри (ж). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

зішкріб із ротоглотки

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок з ротоглотки . Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

секрет простати

Біоматеріал для дослідження: Секрет простати. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору біоматеріалу, 1 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору біоматеріалу, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

аноректальний мазок

Біоматеріал для дослідження: Аноректальний мазок. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору біоматеріалу, 2 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 24 градусів, 72 год.

інший тип матеріалу

Біоматеріал для дослідження: Інший тип матеріалу. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена

  • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

  • Позитивний результат:

    Якщо в біологічному матеріалі виявлена ДНК Mycoplasma genitalium у неї оцінюються мутації генів, відповідальні за антибіотикорезистентність до моксифлоксацину.
    Присутність однієї чи декількох мутацій A247C, G248A, G248T, G259C, G259T, G259A в гені parC, що відповідають за резистентність до моксифлоксацину вказує на необхідність застосування альтернативної терапії.
    При виявленні будь-якої з мутацій резистентності до моксифлоксацину робиться заключення: «Резистентність до моксифлоксацину встановлено».

  • Негативний результат:

    Негативний результат щодо наявності ДНК M. genitalium:
    - В біологічному матеріалі ДНК мікроорганізму не виявленj - оцінка антибіотикорезистентності не проводиться.
    Негативний результат щодо резистентності M. genitalium до моксифлоксацину:
    - Відсутність мутацій A247C, G248A, G248T, G259C, G259T та G259A в гені parC – показник того, що терапія моксифлоксацином буде ефективною.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому