Діагностичний напрямок
Обстеження вагітних
Загальна характеристика
ВАЖЛИВО! Дослідження можна замовити лише у відділенні за наявності Направлення від лікаря.
Якщо направлення від лікаря електронне, то оплата можлива онлайн або у відділенні ДІЛА.
Біохімічний скринінг II триместру вагітності, «потрійний тест» (загальна бета-ХГЛ, АФП і некон'югований (вільний) естріол) рекомендовано для біохімічного скринінгу вагітних з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плоду (синдрому Дауна, Едвардса) і дефекту нервової трубки плода.
При направленні заповнюється спеціальний бланк, в якому зазначаються індивідуальні дані вагітної (вік, вага, наявність додаткових факторів ризику) і результати УЗД (дата УЗД, БПР, кількість плодів, термін вагітності по УЗД).
Для розрахунку комбінованого ризику II триместру (чутливість 90%) необхідні дані УЗД I триместру (КТР, товщина комірцевого простору (ТВП) і візуалізації носової кістки).
Термін вагітності та обмеження для розрахунку пренатального ризику
Розрахунок графіку PRISCA в ІІ триместрі проводиться за БПР плода. Також для розрахунку ризику програмою PRISCA у другому триместрі можуть бути використані дані УЗД, отримані у першому триместрі вагітності. Виконується у терміні вагітності 14 тижн.+0 дн. – 21 тижн.+5 дн.
У разі розрахунку за даними УЗД І триместру, обмежень часового проміжку між датою УЗД і датою забору крові немає.
У разі розрахунку ризику за даними УЗД ІІ триместру показник біпаріетального розміру плода (БПР) має бути в межах min 26 мм – max 52 мм. Обмеження залежать від значень БПР:
- БПР=52 мм – забір крові можливий лише в день виконання УЗД
- БПР=51 мм – забір крові можливий протягом 24 год від дати УЗД
- БПР=50 мм – забір крові можливий протягом 3-х діб від дати УЗД
- БПР=49 мм – забір крові можливий протягом 4-х діб від дати УЗД
- БПР=26-48 мм – забір крові можливий протягом 5-ти діб від дати УЗД
Рекомендовано повторити УЗД перед проведенням забором крові для розрахунку ризику у разі проміжку більше 5-ти діб, оскільки показник розрахунку може бути не достовірним та не відповідати клінічній ситуації.
Показання для призначення
вагітним у ІІ триместрі. Дослідження проводиться у межах 14 тижнів + 0 днів – 21 тиждень + 5 днів вагітності. Оптимальні терміни проведення дослідження – від 16 до 18 тижнів вагітності.
Кількісна оцінка результатів, отриманих при проведенні цих профільних досліджень, буде проводитися за допомогою автоматизованої програми PRISCA (Версія 5.0.2.37 TYPOLOG Software Siemens Healthcare Diagnostics Products Ltd.).
Маркер
Оцінка ризиків хромосомних аномалій (синдромів Дауна та Едвардса) та дефекту нервової трубки
Клінічна значущість
Результати досліджень дозволять оцінити ризики хромосомних аномалій (синдромів Дауна та Едвардса) та дефекту нервової трубки плода.
- Розрахунок ризику хромосомних аномалій та ДНТ програмою PRISCA II триместру
- Альфа-фетопротеїн (АФП) (14-21 тиждень), МоМ (для комплексу)
- Естрiол некон`югований (для комплексу)
- Хорiонiчний гонадотропiн (загальна бета-субодиниця)(для комплексу)
До складу комплексу входять:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров