гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №201 "Діагностика порушень мікрофлори кишечника"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Мікрофлора шлунково-кишкового тракту – дуже важлива складова, яка допомагає підтримувати імунну системи людини. Порушення мікрофлори кишечника (дисбактеріоз) призводить до погіршення всмоктування та засвоєння їжі, а відповідно виникнення патологічних змін у всьому організмі.
Програма рекомендована людям будь-якого віку:
1. за наявності факторів, що сприяють порушенню мікрофлори:
- захворювання шлунково-кишкового тракту; кишкові інфекції;
- незбалансоване харчування, зловживання жирним, солодким, авітаміноз, моно дієти;
- лікування антибіотиками/гормонами/нестероїдними протизапальними препаратами;
- хіміо- і променева терапія;
- шкідливі умови праці: робота з лаками, фарбами, спиртами, лугами та ін.;
- часті стреси і переживання;
- для новонароджених - пізнє прикладання до грудей, тривале перебування в пологовому будинку, несприйняття грудного молока, раннє переведення на штучне годування та ін.;
- вікові зміни властивостей мікрофлори та ін.
2.  за наявності симптомів, що характерні для порушення мікрофлори кишечника:
- метеоризм, дискомфорт та біль у животі;
- закрепи або діарея;
- печія або відрижка;
- зниження апетиту, нудота;
- неприємний запах з рота;
- слабкість, підвищена стомлюваність, головні болі.
Результати досліджень дозволять:
• оцінити стан мікрофлори кишечника, визначити ефективний для лікування антибіотик;
• оцінити функціональну діяльність шлунку та кишечника, виявити наявність запальних процесів і дисбактеріозу, прискореного проходження їжі через шлунок і кишечник, порушення всмоктування у дванадцятипалій і тонкій кишці;
• виявити паразитарні захворювання кишечника (гельмінтози, цисти, їх яйця і т.д) – за їх наявності.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
• Бактеріологічний посів + антибіотикограма калу на дисбактеріоз
• Копрограма 

Увага! Для комплексу 201 потрібно доставити у відділення два окремих контейнера з калом (на бактеріологічне та цитологічне дослідження).

Показання для призначення

Маркер

Маркер діагностики порушення мікрофлори кишечника  

Клінічна значущість

У комплексному обстеженні для діагностики порушення мікрофлори кишечника 


Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 2 тижні Припинити прийом препаратів антибактеріальної, антимікотичної терапії. За 3 доби Припинити прийом антимікробних препаратів, проносних засобів, клізм, свічок. Безпосередньо перед обстеженням Не вживати алкоголь. Не вживати продукти харчування, які посилюють бродіння в кишечнику.Особливості забору:Використовуйте стерильний контейнер, з герметичною кришкою, придбаний заздалегідь в аптеці або в мережі ВДЦ МЛ "Діла".Примітки:Кал збирається після довільної дефекації в стерильний контейнер в кількості не менше 5 г (1 чайна ложка). Не береться матеріал для дослідження, зібраний після клізми, прийому медикаментів, які впливають на перистальтику, прийому касторового або вазелінового масла.Не рекомендується наповнювати контейнер до верху. Доставити впродовж 2 годин у відділення ДІЛА за адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 6а. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки, збирання та доставки калу в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" або зверніться до відділення ДІЛА. Зібрати достатню кількість калу (1/3 контейнера) після довільної дефекації (більше 5 г або мл, якщо зразок рідкий). Кал не повинен містити сторонні домішки. Не береться матеріал для дослідження зібраний після клізми, прийому медикаментів, які впливають на перистальтику, прийому касторового або вазелінового масла, після введення свічок, препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут). Не слід збирати біоматеріал в період менструації, при наявності кровоточивого геморою, крові в сечі або після значних зусиль при дефекації. Не рекомендується наповнювати контейнер до верху. Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: кал (бактеріологія). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. Умови доставки: Температура від 4 до 8 градусів, 4 год. Коментар: Увага! Для бактеріологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Біоматеріал для дослідження: кал (бактеріологія). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 2 год. Коментар: Увага! Для бактеріологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Інтерференція:

  • Див. посилання за кожним показником.

Інтерпретація:

  • Зміни показників  дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому