гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №199 "Діагностика запальних захворювань кишечника"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Ентеропатії

Загальна характеристика

До запальних захворювань кишечника (ЗЗК) належать виразковий коліт та хвороба Крона.
І якщо виразковий коліт вражає тільки товстий кишечник, то хвороба Крона може виникати по всій довжині травного каналу (від ротової порожнини до ануса). Ці захворювання є хронічними і протікають з періодами загострень та ремісій.
Основні симптоми, що можуть свідчити про ЗЗК:
• спазми та болі в животі;
• часті рідкі випорожнення;
• кров у калі та кровотечі з прямої кишки;
• схуднення;
• підвищення температури тіла;
• загальна слабкість;
• нудота, блювання;
• позакишкові прояви: ураження шкіри, запалення суглобів, виразка у ротовій порожнині та ін.
Всі ці симптоми можуть негативно впливати на особисте життя (наприклад: на пересування в громадському транспорті, подорожування, і навіть при виборі роботи).
Програма рекомендована:
• для профілактичного обстеження здорових людей (якщо у колі близьких родичів є ЗЗК, колоректальний рак);
• за наявності симптомів, що свідчать про ЗЗК;
• для оцінки побічної дії ліків, що ушкоджують слизову кишечника (нестероїдні протизапальні засоби);
• для моніторингу терапії при виразковому коліті і хворобі Крона (оцінка ефективності лікування);
• для оцінки можливого рецидиву при діагностованих ЗЗК.
Результати дослідження дозволять підтвердити або спростувати наявність запального процесу кишківника без проведення інвазивного дослідження: ендоскопії, рентгену та ін., а також дозволять лікарю прийняти рішення щодо подальших діагностичних процедур.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
Кальпротектин фекальний;
С-реактивний білок (СРБ) - кількісн. 

Показання для призначення

У комплексному обстеженні для діагностики запальних захворювань кишечника 

Маркер

Маркер діагностики запальних захворювань кишечника 

Клінічна значущість

Кількіснї біомаркери, що дозволяють оцінити наявність і ступінь вираженості запалення в кишечнику 


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 доби Припинити прийом БАДів і лікувальних препаратів, що містять у своєму складі магній, цинк і кальцій. За 3 доби Припинити прийом препаратів біотинуВажливо:Потрібно гомогенізувати кал - перемішати до однорідної консистенції (за допомогою дерев’яної палички чи пластикової ложечки з контейнеру для забору калу) перед тим, як відбирати його у контейнер.Особливості забору:Використовуйте стерильний контейнер, з герметичною кришкою, придбаний заздалегідь в аптеці або в мережі ВДЦ МЛ "Діла".Примітки:Зібрати достатню кількість калу (1/3 контейнера) після довільної дефекації (більше 5 г або мл, якщо зразок рідкий). Кал не повинен містити сторонні домішки. Не береться матеріал для дослідження зібраний після клізми, прийому медикаментів, які впливають на перистальтику, прийому касторового або вазелінового масла, після введення свічок, препаратів, що впливають на забарвлення калу (залізо, вісмут). Не слід збирати біоматеріал в період менструації, при наявності кровоточивого геморою, крові в сечі або після значних зусиль при дефекації. Не рекомендується наповнювати контейнер до верху. При використанні судна (горщика) його необхідно безпосередньо перед збиранням ретельно помити губкою з милом, сполоснути кілька разів водопровідною водою, обробити окропом і остудити. У новонароджених проби фекалій збирають із підгузка (памперса) з 4-6 різних місць чистою ложкою або стерильним предметом, що підходить для цього, і поміщають у контейнер. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки, збирання та доставки калу в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" або зверніться до відділення ДІЛА. Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення при +2...+8°С протягом 2 год.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

кал

Біоматеріал для дослідження: кал (біохімічні, онкологічні - ІФА). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер для збору біоматеріалу. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: Увага! Для біохімічних/онкологічних досліджень потрібен окремий контейнер.

Інтерференція:

  • Див посилання за кожним показником.

Інтерпретація:

  • Зміни показників  дозволяють комплексно оцінити стан пацієнта та виявити патологію.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому