гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Хламідіоз, Сhlamydophіla pneumonia, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

clock icon Термін виконання: 72 год.
700 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Хламідія– це нерухома грамнегативна бактерія, є облігатним внутрішньоклітинним паразитом, має свою ДНК та РНК. Люди найчастіше заражаються : Chl.trachomatis, Chl. рnеumоnіае, Chl. Psittaci, Ch. abortus Chl. рnеumоnіае – викликає респіраторні захворювання людини (пневмонії, бронхити,ларингити, бронхоспазми). Часто викликає спалахи хвороби у густонаселених місцях ( казарми, інтернати, гуртожитки, в’язниці). Не має сезонності. Є причиною близько 10-20 % позалікарняних пневмоній. Передається повітряно крапельним шляхом  від хворої людини при кашлі, чиханні з краплями виділень в яких знаходяться бактерії, що попадають до респіраторного тракту при диханні. Якщо краплі виділень з бактеріями знаходяться на побутових предметах, вони також можуть стати джерелом інфікування при попаданні з руками до носу чи рота. Інкубаційний період 3-4 тижні. Початок поступовий. Передувати кашлю можуть  осиплість голосу, ангіна, ларингіт. Кашель посилюється поступово , може тривати тижні, а то і місяці, та ускладнюватись бронхоспазмами. Зазвичай хвороба протікає у вигляді респіраторної інфекції, але в певних випадках можуть бути ускладнення :бронхіальна астми, енцефаліт, міокардит, артрит. Метод ПЛР виявляє  генетичний матеріал (ДНК) збудника, що дозволяє встановити діагноз та призначити антибактеріальну терапію, яка зазвичай відрізняється від тієї, що призначають при пневмонія.

Показання для призначення

1. Стійкий тривалий сухий кашель
2. Прояви бронхоспазму та ларингіту
2. Пневмонії, що не піддаються стандартній антибіотикотерапії.
3. Прояви пневмонії у осіб з імунодефіцитом
4. Тривале підвищення температури неясної етіології
5. Ознаки ураження респіраторних органів  у осіб, що проживають у густонаселених місцях : гуртожитки, казарми, лікарні , в’язниці, інтернати.

Маркер

Маркер наявності збудника Chlamydia pneumoniae у досліджуваному біоматеріалі.

Клінічна значущість

Дозволяє визначити етіологію респіраторного захворювання і відповідно правильно призначити терапію (так як хламідійна інфекція чутлива до антибіотиків, які не є препаратами парного вибору при лікуванні банальних пневмоній)

Склад показників:

Хламідіоз, Сhlamydophіla pneumonia, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

харкотиння

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом місцевих антибактеріальних препаратів (якщо це дозволяє стан пацієнта).Примітки:Збір мокротиння - вранці натщесерце. Перед відкашлюванням почистити зуби і прополоскати рот кип'яченою водою. Бажано досліджувати біоматеріал з першої ранкової порції.

зішкріб із ротоглотки

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом местных антисептических или антибактериальных препаратов За 2 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

змив із бронхів

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом антибактеріальних та антисептичних препаратів в ділянці взяття біоматеріалу.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

харкотиння

Біоматеріал для дослідження: Харкотиння. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

зішкріб із ротоглотки

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із ротоглотки. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

змив із бронхів

Біоматеріал для дослідження: Змив із бронхів (Бронхо-альвеолярний лаваж). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена.
 • Не виявлена.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат – в біологічному матеріалі ДНК Chlamydophila pneumonia виявлена.
 • Негативний результат – в біологічному матеріалі ДНК Chlamydophila pneumonia не виявлена.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому