Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. Це було зроблено з метою підвищення обізнаності про рак, як одне із найбільш важливих захворювань в сучасній цивілізації, закцентувати увагу на важливості його профілактики, ранньому виявленні та лікуванні.
В 2023 девізом Всесвітнього дня боротьби проти раку став: «Об’єднаємо наші голоси для дії!». Це означає, що для боротьби з недугою потрібно не лише покладатися на досягнення медицини, а й активно долучатися до профілактичних заходів та здорового способу життя.
Як кожен з нас може запобігти раку, окрім дотримання здорового способу життя?
Головним у профілактиці є відповідальне ставлення до себе. Найбільш ефективним способом боротьби з певними видами раків є виявлення їх на виліковній стадії до появи симптомів, завдяки регулярним профілактичним оглядам та скринінговим обстеженням. Успішність цієї методики доведена світовим досвідом, на що вказує тривалість життя у розвинених країнах.
Доказовими прикладами є скринінг на рак шийки матки у жінок і рак передміхурової залози у чоловіків.
Скринінг на рак шийки матки – обов’язкова складова щорічного health-check кожної жінки.
Процедура скринінгу:
Лайфхак: якщо ви ніяк не можете знайти час, мотивацію або сили на першу чи чергову консультацію гінеколога, пройдіть обстеження в ДІЛА за Комплексом №89 «Високочутливий скринінг раку шийки матки" (Пап-тест методом рідинної цитології (технологія SurePath BD); ВПЛ, Комплексне генотипування ДНК 28 типів, в напівкількісному форматі методом REAL TIME ПЛР)». Графік прийому біоматеріалу: щоденно. Біоматеріал: урогенітальний зішкріб. |
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ: Комплекс №89 «Високочутливий скринінг раку шийки матки"
Скринінг на рак простати
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак передміхурової залози є найпоширенішим злоякісним захворюванням серед чоловіків середнього та похилого віку.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
Для чого використовується ПСА-скринінг?
Крім діагностики, за цим показником оцінюють успішність лікування: значне зменшення концентрації ПСА свідчить про позитивні результати терапії.
Щоб результат дослідження був точним, важливо правильно підготуватися. Венозну кров для ПСА-скринінгу слід здавати не раніше ніж через тиждень після біопсії простати, масажу або пальцевого ректального обстеження передміхурової залози, трансректального УЗД й інших механічних впливів через пряму кишку, велоергометрію. За 4 години до обстеження не можна їсти, воду можна пити.
ДІЛА пропонує до замовлення для скринінгу раку передміхурової залози Комплекс №229 "Індекс вільного ПСА ((ПСА вільн/ПСА заг)х100%)".
Зупинимось на основних факторах ризику у виникненні злоякісних новоутворень:
Більше чверті випадків раку можна запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, проходженню регулярних медичних оглядів та скринінгових обстежень, уважному ставленню до власного здоров’я.