Загальна характеристика
CA 125 – це онкомаркер для виявлення (у групі ризику) та моніторингу епітеліального раку яєчників. Його не рекомендується проводити як скринінговий тест безсимптомним жінкам без спадкового ризику, оскільки СА 125 не має діагностичної чутливості до хвороби I стадії, а також хворим на пухлини муцинозного типу та у жінок у пременопаузальний період.
Онкомаркер HE4 є абревіатурою білка 4 епідидимісу людини. Експресується у нормальному епітелії репродуктивних органів, верхніх дихальних шляхів і підшлункової залози і є більш чутливим, ніж СА 125, на ранніх етапах епітеліального раку яєчників.
Поєднане визначення обох маркерів, СА 125 і НЕ4, значно підвищує діагностичну значущість тестування для ранньої діагностики епітеліального раку яєчників, а також для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних утворень яєчників
Кому рекомендовано пройти обстеження:
- за наявності об'ємних утворень в яєчниках з метою диференціації доброякісного та злоякісного процесів;
- для спостереження за клінічним перебігом захворювання та контролю рецидиву пухлини.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Онкомаркер яєчників СА 125
- Ранній онкомаркер яєчників НЕ-4
Результати досліджень, в поєднанні з інструментальними методами дослідження яєчників (УЗД, МРТ та інші), дозволять:
- діагностувати епітеліальний рак яєчників;
- диференціаювати доброякісні і злоякісні утворення яєчників;
- оцінити рецидив захворювання.
Біоматеріал для дослідження: кров із вени.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 10% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження