Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Антитіла до тиреопероксидази (АТПО)

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Загальна характеристика

Дослідження на Антитіла до тиреопероксидази (АТПО) є важливим методом діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози. Тиреопероксидаза – це фермент, необхідний для синтезу гормонів щитоподібної залози (Т3 і Т4). Антитіла до цього ферменту можуть вказувати на наявність аутоімунної реакції організму, що призводить до порушення роботи щитоподібної залози.

Руйнівна дія антитіл на структури щитоподібної залози може призводити до порушення нормального вироблення гормонів і негативно впливати на регуляцію функції, що викликає появу хронічних станів, пов’язаних з гіпер- або гіпотиреозом.

Кому рекомендоване дослідження

Визначення Антитіл до тиреопероксидази (АТПО) рекомендується проводити людям із підозрою на аутоімунні захворювання щитоподібної залози, таким як хвороба Хашимото або хвороба Грейвса. Також це дослідження може призначатися вагітним жінкам, оскільки підвищений рівень АТПО може вплинути на розвиток плоду та функцію щитоподібної залози новонародженого.

Обстежуватись рекомендовано:

  • людям, що мають симптоми гіпотиреозу (зниження рівня тиреоїдних гормонів): втома, збільшення маси тіла, сухість шкіри, депресія;
  • людям із симптомами гіпертиреозу (підвищений рівень тиреоїдних гормонів): прискорене серцебиття, зниження ваги, нервозність, тремор;
  • при збільшенні щитоподібної залози;
  • жінкам, які планують вагітність або вже вагітні, щоб попередити розвиток аутоімунного тиреоїдиту;
  • з метою профілактики за наявності аутоімунних захворювань в сім'ї.

Коли потрібно здавати дослідження

Визначення Антитіл до тиреопероксидази (АТПО) в крові є найбільш чутливим методом діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози. Проводиться в наступних випадках:

  • з метою діагностики аутоімунних захворювань щитоподібної залози;
  • для прогнозування ризику розвитку післяпологового тиреоїдиту;
  • для визначення причин спонтанного переривання вагітності у 1-му триместрі;
  • для діагностики аутоімунної патології щитоподібної залози перед призначенням аміодарону, препаратів інтерферону, літію, а також на тлі їх прийому (т. я. можлива активація аутоіммунного тиреоїдиту).

Що дозволить дізнатися результат дослідження

Значення рівня Антитіл до тиреопероксидази (АТПО) допомагає лікарю визначити характер і стадію аутоімунного процесу та обрати відповідну тактику лікування.

Підвищений рівень Антитіл до тиреопероксидази (АТПО) може свідчити про аутоімунні захворювання щитоподібної залози, такі як тиреоїдит Хашимото або дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса). Проте при дифузному токсичному зобі АТПО виявляються лише в 60-70% випадків, що потребує проведення додаткових досліджень, наприклад Антитіла до рецепторів тиреотропного гормону стимулюючі (АТ-р-ТТГ стимул.), що дає змогу лікарю визначитися з подальшою тактикою ведення пацієнта.

Також поява АТПО може спостерігатися після лікування радіоактивним йодом (І131) та операцій на щитоподібній залозі.

Підвищені антитіла до тиреопероксидази можуть також бути виявлені при інших аутоімунних захворюваннях, таких як цукровий діабет 1 типу, ревматоїдний артрит та інші.

Нормальний рівень Антитіл до тиреопероксидази (АТПО) не виключає повністю наявності захворювань щитоподібної залози, оскільки їх підвищена концентрація часом спостерігається і у здорових осіб, а також зростає з віком та у жінок >60 р.

Що входить до складу (показники та що є нормою)

Антитіла до тиреопероксидази (АТПО)

Норма для чоловіків/жінок: 

<  9.0 негативний
>=9.0 позитивний

Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень можна поставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за телефоном 0800 219 696

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров
Вартість послуг «Взяття біоматеріалу» не входить у вартість досліджень і сплачується окремо. 

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому