Загальна характеристика
На сьогоднішній день донорство крові є абсолютно безпечною та життєво необхідною процедурою. Адже, незалежно від причини, донорська кров потрібна завжди. А людина, яка вважає своїм громадянським обов’язком бути донором, гідна поваги.
Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров’ю донора не буде заподіяно шкоди. Тому, перед тим, як ви вирішите піти на донацію, радимо перевірити чи нема у вас тимчасових чи абсолютних протипоказань.
Що потрібно знати, якщо ви вирішили стати донором?
Є певний алгоритм підготовки до донорства – важливо дотримуватись правил харчування, а також притримуватись здорового способу життя. Проте, у будь-якому разі, рекомендовано розпочати з перевірки стану свого здоров’я. Адже кожна людина має свій власний рівень фізичного здоров'я та потребує індивідуального підходу. Це допоможе не загнати себе в пастку дефіцитів та не нашкодити організму.
Експерти ДІЛА разом з громадською організацією «Агенти крові» розробили Комплекс для донорів, з метою профілактичного обстеження, що дозволяє вчасно виявити розвиток анемії. На основі результатів лабораторного дослідження ваш лікар при необхідності зможе призначити своєчасне лікування.
Кому рекомендовано обстеження:
1. Особи, які регулярно здають кров і хочуть перевірити своє здоров’я.
2. Донори, які активно здавали кров, але отримали тимчасову відмову і мають на меті відновити своє здоров’я.
3. Особи, які здають кров вперше і хочуть знати, чи не нашкодить це їм.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
• Загальний розгорнутий аналіз крові (35 показників: геманалізатор з морфологічним вивченням крові)
• Феритин
• Трансферин
• Фолієва кислота
• Ціанокобаламін (Віт. В12)
Результати досліджень дозволять виключити або підтвердити:
- наявність прихованого запального процесу або інфекційного захворювання (за даними кількості лейкоцитів, показників незрілих гранулоцитів, лейкоцитарної формули та даних ШОЕ)
- Наявність прихованого дефіциту заліза та вітамінів групи В
- Наявність перших проявів дефіцитної анемії у випадку постійної та регулярної участі в здачі донорської крові
- Наявність тромбоцитопенії або тромбоцитозу
- Наявність еритроцитозу (підвищеної кількості еритроцитів)
Біоматеріал для дослідження: кров із вени.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження