Загальна характеристика
Прееклампсія (ПЕ) – це серйозне ускладнення вагітності, що призводить до значної материнської та внутрішньоутробної або неонатальної захворюваності та смертності.
Ризик прееклампсії можна вирахувати по анамнезу матері та характерних особливостях перебігу вагітності, однак точність виявлення значно покращується за рахунок використання маркерів.
Сучасні маркери прееклампсії
Шляхом визначення рівнів циркулюючого у крові Плацентарного фактору росту (PLGF) можна відрізнити нормальний перебіг вагітності від ризику розвитку прееклампсії ще до появи клінічних симптомів. Плацентарний фактор росту має ангіогенні властивості, необхідний для нормального розвитку судинної системи плаценти. За нормальної вагітності рівень проангіогенного фактора PLGF зростає протягом перших двох триместрів та знижується з наближенням пологів. sFlt-1 (розчинна fms-подібна тирозинкіназа-1) – має антиангіогенні властивості. У разі ПЕ спостерігається:
• підвищення концентрації sFlt-1;
• зниження концентрації PLGF.
Співвідношення sFlt-1 до PlGF є найкращим предиктором прееклампсії, ніж будь-який із цих окремо взятих показників.
Увага! Дослідження виконується тільки у разі одноплідної вагітності та у терміні вагітності від 20+0 тижнів. Для оцінки ризику прееклампсії у разі багатоплідної вагітності, ознайомтеся з дослідженням «Співвідношення sFlt-1/PLGF з розрахунком ризику прееклампсії у ІІ та ІІІ триместрах, Astraia».
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: вказати термін вагітності.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження