Інфекції, що передаються статевим шляхом
(ІПСШ) шкодять інтимному здоров'ю чоловіка та жінки та призводять до серйозних
наслідків - запальних захворювань статевих органів:
Проходження регулярного скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом є проявом турботи і відповідальності по відношенню до статевого партнера. Жінки й чоловіки в однаковій мірі повинні бути впевненими у відсутності статевих інфекцій. При найменшій підозрі на можливу загрозу потрібно негайно вживати контрзаходів, які починаються зі своєчасного встановлення правильного діагнозу.
Тривалість інкубаційного періоду з моменту інфікування варіює від 2-3 днів до декількох тижнів в залежності від виду інфекції. Симптоми інфікування ІПСШ (запалення сечостатевої системи): виділення з уретри або піхви; свербіж або біль при сечовипусканні, висипки, виразок на статевому члені у чоловіків і на статевих губах або в піхві у жінок, тазові болі і т.п.
Більшість ІПСШ протікають безсимптомно або з незначними симптомами і з цієї причини можуть залишатися нерозпізнаними. Люди, хворі на статеві інфекції часто навіть не підозрюють про наявність хвороби і становлять загрозу для інших.
Безумовні патогени (гонокок, хламідія трахоматіс, трихомонади, мікоплазма genitalium) - це мікроорганізми, які передаються статевим шляхом і підлягають обов’язковому лікуванню незалежно від наявності скарг. Мікоплазма hominis і уреаплазма urealyticum, що належать до умовно-патогенної флори, за певних умов також можуть бути причиною запалення сечостатевої системи і призводити до віддалених ускладнень.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
При підозрі на можливе захворювання
ІПСШ:
При підвищеному ризику інфікування ІПСШ:
Результати досліджень дозволять виявити всі найбільш поширені інфекції, що належать до безумовних патогенів і умовно-патогенної флори, що можуть спричиняти запалення сечостатевої системи (гонорею, хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазму genitalium і hominis, уреаплазмоз) та сифіліс, які передаються статевим шляхом та підлягають обов'язковому лікуванню. При виявленні умовних патогенів Ureaplasma urealyticum і Mycoplasma hominis проводиться визначення чутливості цих мікроорганізмів до 11 найбільш поширених антибактеріальних препаратів, що дозволяє підібрати не лише антибіотик, але й найбільш адекватний режим дозування препарату.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
Біоматеріал для дослідження:
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження