Загальна характеристика
Після встановлення факту вагітності жінці необхідно пройти лабораторне обстеження, результати якого дозволять лікареві оцінити стан її здоров’я та виробити коректну індивідуальну тактику ведення вагітності. Перший візит до лікаря для постановки на облік жінці рекомендовано здійснити до 12 тижня вагітності.
Коли рекомендовано пройти обстеження: при постановці на облік незалежно від терміну вагітності чи віку жінки. Обстеження можна пройти і «до» постановки на облік за умови, що маткова вагітність підтверджена.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Загальний розгорнутий аналіз крові (31 показник: автоматичний геманалізатор)
- Загальний аналіз сечі
- Скринінг вагітних на безсимптомну бактеріурію. Аероби з АБЧ з МІС мг/л
- Група крові + резус фактор (виявлення методом аглютинації в гелі)
- Сифіліс, Treponema pallidum, антитіла загальні – скринінг
- Гепатит В, HBsAg - кількісн.
- ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген і антитіла)**
Результати досліджень дозволять:
- оцінити загальний стан здоров’я вагітної жінки;
- оцінити роботу нирок, які під час вагітності отримують значно більше навантаження;
- визначити не лише наявність збудників, що можуть бути причиною захворювання нирок, але у разі їх виявлення визначити чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів та мінімальну інгібуючу концентрацію відповідно до стандартів (це дозволить лікарю визначитись із призначенням ліків);
- виявити наявність загрози резус-конфлікту, визначивши групу крові батьків;
- діагностувати анемію;
- визначити інфекційне ураження організму збудниками: сифілісу, гепатиту В, ВІЛ;
- своєчасно визначити порушення згортання крові, які під час вагітності здатні призвести до негативних наслідків.
**Особливі умови: зверніть увагу, що на Комплекс поширюються умови й обмеження, прийняті для дослідження «ВІЛ 1/1о/2, серологічна діагностика з підтвердженням (антиген і антитіла)»:
Для проведення дослідження необхідно пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що встановлює особу. Дослідження можна також проводити анонімно – без надання документу, що встановлює особу. Важливо! Результати досліджень, виконаних анонімно, не можуть бути представлені для отримання довідок, госпіталізації, професійних оглядів і т. п.
Результати досліджень з комплексу, до якого входить дослідження на ВІЛ:
- можна отримати тільки особисто в руки при пред’явленні документу, що підтверджує вашу особу та Талону для отримання результату. Якщо ви обстежуєтесь анонімно, то необхідно пред’явити тільки Талон для отримання результату;
- не відправляються електронною поштою;
- про готовність результатів не надходить СМС-повідомлення.
УВАГА! Перелік відділень ДІЛА, в яких Комплекс доступний для замовлення, дізнайтесь за телефоном Інформаційно-сервісної служби: 0 800 217 887.
Біоматеріал для дослідження:
- кров із вени;
- сеча (необхідно завчасно придбати 2 спеціальні контейнери: один для загального аналізу сечі та інший для бактеріологічного дослідження).
Інструкція по одномоментному збору сечі для бактеріологічного та загальноклінічних досліджень.
- Придбати у відділенні ДІЛА набори для бакдослідження сечі (набір Vacuette Bak) та загального аналізу сечі (Vacuette з консервантом).
- Зняти кришку зі спеціального контейнера з набору для бакдослідження із вбудованим утримувачем та зібрати в нього середню порцію ранкової сечі в кількості 40-50 мл. Для цього необхідно невелику першу порцію сечі спустити в унітаз та наповнити сечею контейнер (друга порція).
- Щільно закрити кришку контейнера, зняти захисну наклейку на кришці контейнера.
- СПОЧАТКУ вставити пробірку Vacuette Bak у вбудований утримувач.
- Натиснути на пробірку таким чином, щоб голка утримувача проколола гумову пробку в кришці пробірки. Сеча почне надходити в пробірку, компенсуючи створений в ній вакуум.
- Якщо сеча не надходить у пробірку, або потік вичерпується до того, як пробірка наповнилася до позначки, необхідно сильніше натиснути на пробірку, щоб повністю проткнути гумову частину кришки.
- Тримати пробірку у вбудованому утримувачі, поки сеча не припинить надходити в пробірку.
- Потім вийняти пробірку з утримувача.
- Потім вставити пробірку Vacuette з консервантом у вбудований утримувач.
- Повторити аналогічні дії по забору сечі з контейнера в пробірку.
- Необхідно 8-10 разів перевернути ОБИДВІ пробірки, щоб добре перемішати проби сечі та консерванти.
- Упакувати пробірки в поліетиленовий пакет та якнайшвидше доставити в лабораторію для виконання досліджень.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
сеча (вакует)
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
сеча (бак.посів)
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
Правила доставки біоматеріалів
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: цільна ВК/ ЗАК без ФОРМУЛИ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Цільна кров/ЕДТА (ІмГем). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК ВІЛ. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 48 год.
сеча (бак.посів)
Біоматеріал для дослідження: сеча (Б/П). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження