Пам’ятайте! Навіть незначні порушення у стані здоров’я можуть вам не заважати в повсякденному житті, але водночас бути досить відчутними на тренуванні чи навіть стати перешкодою для занять спортом. Важливо пам’ятати і про дітей, щоб надмірні спортивні навантаження не завдали шкоди незміцнілому дитячому організму.
Дана програма допоможе оцінити стан здоров’я, дізнатись про слабкі місця організму та його готовність до фізичних навантажень, визначити рівень вітаміну D, який має велике значення для будь-якого спортсмена, адже бере участь у формуванні кісток, функціонуванні м'язової тканини, нервової системи і підтримці загальної працездатності організму.
Кому рекомендовано пройти обстеження:
Результати досліджень дозволять вам оцінити наявність протипоказань на етапі планування спортивних навантажень, для уникнення проблем з боку серцево-судинної системи, ендокринних залоз, нирок, печінки, м’язів.
Дослідження, які
входять до скринінгової програми:
Оцінка загального стану здоров’я: системи кровотворення, наявності запальних, інфекційних (в т. ч. вірусних), онкологічних, алергічних процесів в організмі, виявлення ряду захворювань (урологічних, ендокринних, печінки і нирок, системних захворювань):
Оцінка стану щитоподібної залози, виявлення ризику розвитку серцевої недостатності:
Оцінка вуглеводного обміну (ризику розвитку цукрового діабету):
Оцінка функції печінки:
Оцінка функції нирок:
Оцінка стану білкового обміну:
Оцінка балансу електролітів (важливого елементу для регуляції роботи серця):
Оцінка стану м’язової тканини:
Оцінка можливого ступеня розвитку м’язової маси та м’язової сили, визначення рівня перед введенням препаратів тестостерону або інших анаболіків для покращення фізичної форми:
Оцінка дефіциту/нестачі вітаміну D з метою попередження порушень функцій кістково-м'язової системи:
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця та поглибленого обстеження для подальшого вирішення питання щодо спортивних навантажень.
Біоматеріал для дослідження: кров з вени, сеча.
*Вартість скринінгових програм на регулярній основі на 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу
Кров з вени можна здати вранці до 11 години натщесерце, через 8-12 годин після останнього вживання їжі (виключити жирну їжу). Або впродовж робочого дня у відділенні МЛ ДІЛА у разі рекомендації лікаря. Перерва після їжі має бути не менше 6 годин.
Біоматеріал сеча приймається впродовж робочого дня відділень МЛ ДІЛА. Перед збиранням сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Всю порцію першої ранкової сечі зібрати в чисту суху ємність, потім відібрати з неї необхідний об’єм у вакуумну пробірку Vacuette за допомогою спеціального тримача, який входить в комплект.
Вакуумну пробірку Vacuette зі стабілізатором клітинного осаду Stabilur для збирання сечі можна придбати в будь-якому відділенні МЛ ДІЛА.
Якщо збір сечі проводиться в ємність без консерванту, то доставити її у відділення МЛ ДІЛА потрібно протягом 2-х годин. Якщо пробірка з консервантом, то її можна доставляти впродовж 72 годин.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження