Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
098 594-00-22 095 594-00-22 093 594-00-22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Програма 172 "Надлишкова вага: скринінг ендокринно-обмінних причин"

Повернутися
Фото - Програма 172 "Надлишкова вага: скринінг ендокринно-обмінних причин"

Загальна характеристика

Проблема надлишкової ваги є дуже актуальною для сучасного суспільства. Вона може створити не лише естетичну та психологічну проблему, але й спровокувати розвиток серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та ін. Важливо! Причиною надлишкової ваги можуть бути захворювання ендокринної системи, ефективне лікування яких призведе до успішного контролю ваги. 

Експерти МЛ ДІЛА відповідно до актуальних міжнародних протоколів медичної практики розробили Програму, яка дозволяє провести базовий скринінг порушення функції щитоподібної залози, репродуктивної системи, наднирників як ендокринних причин ожиріння та супутніх метаболічних змін – вуглеводного та ліпідного обміну. 

Кому рекомендовано обстеження: 

Особам від 5 років як з надлишковою вагою, так і ожирінням, в тому числі якщо традиційні методи нормалізації ваги (раціональне харчування, фізичні вправи) не дали позитивного результату. 

Результати досліджень дозволять вам виявити ендокринні причини надлишкової ваги та супутні метаболічні зміни (вуглеводного та ліпідного обміну). 

Дослідження, які входять до скринінгової програми:

Оцінка функціонального стану щитоподібної залози:

 • Тиреотропний гормон (ТТГ)

Оцінка стану надниркових залоз:

 • Кортизол (у слині)

Оцінка стану репродуктивної системи:

 • Інгібін В 
 • Пролактин 
 • Тестостерон загальний

Непряма оцінка кількості жирової тканини в організмі:

 • Лептин

Оцінка ліпідного обміну:

 • Холестерин 
 • Холестерин ліпопротеїдів низької щільності (бета-ліпопротеїди)

Оцінка вуглеводного обміну 

 • Глікований гемоглобін (HbA1c) 
 • С-пептид 
 • Індекс НОМА (глюкоза (венозна кров) х інсулін/22,5)

Оцінка стану печінки 

 • Аланінамінотрансфераза (АЛТ) 

Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.

Стаття  "Як позбавитися зайвої ваги?" https://dila.ua/news/022018-lishnij-ves.html 

Біоматеріал для дослідження: кров з вени, слина. 

Правила підготовки пацієнта

Важливо: Для виключення впливу небажаних факторів на результат, рекомендовано погодити з лікарем доцільність дослідження на тлі використовуваних лікарських препаратів. Жінкам обов'язково вказувати день менструального циклу або погодити з лікарем день менструального циклу у який необхідно проводити дослідження. Дослідження на глікований гемоглобін проводиться дітям - з віку 6 міс. Дослідження кортизолу (у слині) - у дітей рекомендується збирати слину даним способом з 5-річного віку (для запобігання проковтування тампону).КровСтандартні умови: вранці до 11-00, натщесерце, через 8-12 годин періоду голодування. Важливо: якщо напередодні проводилася процедура ангіографії, час забору крові на дослідження погодити з лікарем (при застосуванні контрасту "Флуоресцеїн" кров для дослідження ТТГ забирають через 72 години після введення контрасту (результат інтерференції з контрастом - псевдо-занижені результати (менше 0,01 мл МО/л). Можливо: Протягом робочого дня відділень МЛ "ДІЛА". Перерва не менше, ніж 6 годин після прийому їжі (виключити жирну їжу).СлинаДля виключення ожиріння наднирникового походження слина збирається в проміжок після 23.00 не пізніше 24.00 в спеціальний контейнер - Sarstedt Cortisol-Salivette. В слині не повинно бути крові (не проводити дослідження при загостренні захворювань порожнини рота, не проводити чищення зубів щіткою або ниткою, не вживати їжу та напої перед збором зразка слини протягом 30 хвилин). Необхідно видалити помаду або бальзам для губ. Протягом 1 години перед збором зразка пацієнт повинен бути в спокійному стані (фізична активність або емоційне збудження підвищують рівень кортизолу). Не палити, не жувати тютюн. За добу перед дослідженням необхідно утриматися від вживання алкоголю, солодки.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Програма 172 "Надлишкова вага: скринінг ендокринно-обмінних причин"
Ціна (грн.) 2530
Термін 7 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок