Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Протидія штаму Дельта або самоізоляція 2.0: нові правила перетину державного кордону

29.07.2021
Фото - Протидія штаму Дельта або самоізоляція 2.0: нові правила перетину державного кордону

Рішенням Уряду до Постанови №1236 від 9 грудня 2020 року про запровадження карантину було внесено зміни, якими поновлено правила в’їзду в Україну. Зокрема, відтепер усім, хто повертається додому з-за кордону або бажає відвідати нашу країну в якості гостя, потрібно буде потурбуватися про більш широкий пакет документів або дотримуватись самоізоляції протягом 14 днів у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) з метою виявлення та протидії розповсюдженню коронавірусу, зокрема штаму Дельта.

Кому не потрібно дотримуватись самоізоляції?

Зверніть увагу! В разі відсутності документа про повний курс вакцинації, всі особи незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, обов’язково перебуватимуть на самоізоляції протягом 14 днів без права її дострокового завершення.

За новими правилами перетин державного кордону України з будь-яких країн є безперешкодним:

1. Для громадян України за умови наявності одного з документів:

 • сертифікату, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію;

або

 • довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

2. Для іноземців з посвідкою на постійне проживання в Україні при наявності:

 • документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

3. Для іноземців, які мають при собі страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один з таких документів:

 • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);

або

 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);

або

 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

4. Для осіб до 18 років та інші категорії громадян, визначені Постановою.

Якщо ви є громадянином або іноземцем з посвідкою на постійне проживання в Україні і не маєте при собі відповідних документів, вам потрібно встановити додаток «Вдома» та розпочати самоізоляцію через 72 години, якщо протягом цього часу ви не отримаєте негативний результат тестування на COVID-19 одним із двох методів:

 • ПЛР-тестування;

 • експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

У разі неможливості використати додаток «Вдома» ви перебуватиме в обсервації (у державному закладі під наглядом лікарів).

Як відбувається припинення самоізоляції?

ДІЛА пройшла верифікацію відповідно до встановленої процедури Наказом МОЗ України від 28.03.2020 №722 (зі змінами) та має право проводити ПЛР-тестування з метою діагностики COVID-19 і подавати інформацію про негативні результати ПЛР за запитом особи, яка бажає припинити самоізоляцію у Центр громадського здоров'я.

Якщо ви перетнули кордон, не маєте документів про вакцинацію і бажаєте припинити самоізоляцію, зверніться в медичну лабораторію ДІЛА з метою здійснення тестування на COVID-19. Після перетину кордону ви маєте 72 години для авторизації у додатку «Вдома» та підтвердження наданої адреси місця самоізоляції за допомогою геолокації, тож можете обрати найбільш зручний для вас спосіб для проведення тестування:

Для уникнення непорозумінь при зверненні в лабораторію в Анкеті-Направленні слід зазначати той номер телефону, який використовувався для встановлення додатку «Вдома».

Для зняття з самоізоляції після отримання негативного результату ПЛР тесту є 2 шляхи заповнення заявки: 

 1. Заповнити заявку на сайті і передати дані в ЦГЗ, натиснувши відповідну кнопку.
 2. Перейти за посиланням з вайбер повідомлення з результатом ПЛР.
   

Важливо! Додаток “Вдома” не контролюватиме і не обмежуватиме ваше пересування перші 72 години після перетину кордону. Контроль самоізоляції розпочинається з третьої доби у разі:

 • якщо ви не пройшли тестування з якихось причин;
 • якщо ви пройшли тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 і отримали позитивний результат.

Не відкладайте важливі справи на післязавтра, пройдіть тестування у найближчому відділенні ДІЛА і живіть звичайним життям. ДІЛА завжди поруч!

ВАЖЛИВО! Якщо ви плануєте подорож за кордон, ДІЛА надає вам чудову можливість скористатися знижкою -20% на повторний ПЛР тест для дострокового зняття з самоізоляції при поверненні в Україну. Умови Акції читайте тут.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому