Для отримання достовірних результатів досліджень важливо дотримуватися правил підготовки перед їх проведенням.
Для цього рекомендовано завчасно ознайомитись з детальними правилами підготовки для обраного вами дослідження, які можна отримати:
Умови підготовки до взяття венозної крові залежить від обраного дослідження (якщо інше не визначено лікарем), і може включати:
Важливо пам’ятати, що прийом медикаментів, паління, вживання алкоголю, кави та солодощів, надмірні фізичні навантаження та стрес можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.
Венозна чи капілярна кров? |
Існує два основних методи взяття крові: капілярний (з пальця, п’ятки) і венозний (з вени).
Основна відмінність венозної крові від капілярної полягає в тому, що венозна є набагато «якіснішою і багатшою» за хімічним складом. Відповідно до сучасних стандартів лабораторної діагностики дослідження венозної крові є одним з найбільш інформативних і точних.
Взяття крові з вени дозволяє отримати достатній об’єм крові навіть для великої кількості досліджень, з мінімальним травмуванням клітин та ризиком утворення згустку. Венозна кров є основним стандартизованим матеріалом для більшості лабораторних досліджень, більш стабільною та стійкою до умов зберігання та транспортування, аніж капілярна.
В лабораторії ДІЛА взяття крові проводиться з вени, іноді винятком можуть стати лише маленькі діти та дорослі, у яких технічно неможливо набрати кров з вени. Про обмеження взяття капілярної крові можна ознайомитись в «Дослідження з капілярної крові»
Для взяття крові з вени використовуються одноразові системи з вакуумними пробірками VACUETTE, які відповідають усім світовим стандартам безпеки.
Взяття крові найчастіше передбачає проколювання ліктьової вени. У разі необхідності можна використовувати будь-яку поверхневу вену зап’ястя, тильного боку кисті, над великим пальцем і т. д.
Завдяки сучасним технологіям процедура взяття крові з вени є безпечною і викликає значно менше болісних відчуттів, навіть у маленьких дітей.
Після взяття крові медсестра прикладає до місця венепункції суху стерильну серветку, поверх якої накладає бактерицидний пластир. ВАЖЛИВО: використання стерильних марлевих серветок є світовою практикою. Серветка захищає рану від зовнішнього впливу, притискає місце проколу, що сприяє його швидкому загоєнню, а також перешкоджає протіканню крові на одяг.
Чому після здачі крові іноді залишаються синці (гематоми)? |
Після здачі крові іноді залишаються синці (гематоми). Чому так відбувається?
Процедура взяття крові передбачає введення голки через шкіру в кровоносну судину, таким чином роблячи отвір в шкірі та стінці судини. Іноді це призводить до того, що кров з проколотої судини може накопичуватися підшкірно, в результаті чого утворюється синець (гематома).
Утворенню гематом при взятті крові з вени сприяють:
1. Потримати місце венепункції протягом 5-7 хвилин, притискаючи його пальцем другої руки. Руку НЕ ЗГИНАТИ (це забезпечить відновлення кровотоку). 2. Зняти лейкопластир через 30 хвилин; 3. Упродовж 2-х годин після процедури не напружувати руку, виключити фізичні навантаження та підняття важких речей. |
У випадку, якщо гематома все ж таки виникла, необхідно:
Але навіть якщо нічого не робити, з часом синець зійде. Повне загоєння великого синця може тривати до трьох тижнів.
За медичною допомогою рекомендовано звертатися при появі одного або кількох із наступних симптомів:
Любі клієнти! Звертаємо вашу увагу на важливість дотримання рекомендацій та застережень, та будемо вдячні за свідоме ставлення до власного здоров’я.