Готуючись до урогенітальних досліджень рекомендовано дотримуватися таких правил:
- За 24 години (оптимально – 48 годин) виключити статеві контакти і використання будь-яких інтравагінальних засобів, тампонів або сперміцидів, спринцювання, проведення гінекологічного обстеження (кольпоскопія та/або мануальне).
- Протягом 2 годин утримуватися від сечовипускання. Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.
- Бажано біоматеріал здавати до лікування або не раніше ніж через 21 день після закінчення курсу антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено вашим лікарем).
Особливі умови для окремих досліджень
Для ПАП-тесту методом рідинної цитології потрібно дотримуватися таких правил:
- взяття матеріалу проводити на 10–20-й день менструального циклу (при 28-денному менструальному циклі) і не пізніше ніж за 5 днів до передбачуваної дати початку менструації;
- за 24 години (оптимально – 48 годин) виключити статеві контакти і використання будь-яких інтравагінальних засобів, тампонів або сперміцидів, спринцювання, проведення гінекологічного обстеження (кольпоскопія та/або мануальне).
Важливо: взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА у вагітних жінок не проводиться.