Готуючись до урогенітальних досліджень рекомендовано дотримуватися таких правил:
|
- Не менше, ніж за 24 години виключити статеві контакти та будь-які місцеві процедури: огляд гінеколога, вагінальне УЗД, кольпоскопію, застосування свічок, сперміцидів, кремів, мазей, спринцювання, тампонів та ін.
- Протягом 2 годин утримуватися від сечовипускання. Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.
- Біоматеріал здавати до лікування або не раніше ніж через 21 день після закінчення курсу антибактеріальної, антимікотичної, специфічної противірусної терапії (якщо інше не визначено вашим лікарем).
- У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.
- У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ.
- Особливі умови для дослідження ПАП-тест методом рідинної цитології: дослідження не проводиться під час менструації.
|
|
Якщо інше не визначено вашим лікарем:
- За 48 годин припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу
- Протягом 2 годин утримуватися від сечовипускання. Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.
- Біоматеріал здавати до лікування або не раніше ніж через 21 день після закінчення курсу антибактеріальної, антимікотичної терапії.
|
|
У дітей до 14 років взяття біоматеріалу з урогенітального тракту проводиться тільки лікарем. В ДІЛА приймається доставлений біоматеріал.
|
Особливі умови для окремих досліджень
Посткоїтальний тест (in vivo)
Взяття біоматеріалу проводиться виключно у відділенні ДІЛА за адресами:
Для отримання найбільш високої точності показників дослідження необхідно:
-
Визначити правильний день дослідження. Тест виконується якомога ближче до овуляції, коли виробляється найбільша кількість слизу, і він добре пропускає сперматозоїди. Точно визначити дату овуляції можна одним з методів:
- визначення середини циклу, що вважаємо днем овуляції (1-й день менструації – це 1-й день циклу), календарним методом при регулярному менструальному циклі. Наприклад, за тривалості менструального циклу 28 днів його середина – 14-й день;
- зміна базальної температури при її вимірюванні: у період овуляції спад температури на 0,2–0,3 °C, а наступної доби її підвищення до 37 °C і вище (до 37,1–37,3 °C), з амплітудою коливань підвищення не менше за 0,6 °C базальної температури;
- використання тесту на овуляцію, який можна придбати в аптеці;
- ультразвукове дослідження.
- За 5 дiб припинити прийом будь-яких препаратів і проведення процедур у ділянці взяття біоматеріалу (сперміциди, вагінальні засоби для зволоження, спринцювання, а також будь-які інші інтравагінальні засоби та процедури).
- За 2 доби виключити статеві контакти.
- В ніч напередодні дослідження повинен бути статевий контакт, після якого необхідно полежати 30 хвилин. Не слід спринцюватися і приймати ванну.
- Через 9-14 годин після статевого контакту прийти у відділення ДІЛА для взяття біоматералу.
ВАЖЛИВО: Неправильний час проведення дослідження може вплинути на точність результату.