Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Психологічна підготовка дитини до взяття крові

Дослідження крові – важливий лабораторний тест, який призначають як дорослим, так і дітям. Більшість дітей боїться медичних процедур, особливо уколів, і не розуміє, для чого потрібно терпіти неприємні маніпуляції.

Щоб похід до лабораторії не лякав дитину і не став для неї стресом - заздалегідь підготуйте її

Спокійно розкажіть, як усе відбуватиметься, для чого це необхідно і як потрібно себе поводити під час процедури.

Без підготовки дитина може здійснювати опір під час процедури, що негативно впливає на якість крові і може спричинити гемоліз (руйнування) еритроцитів, утворення згустків, що призведе до некоректних результатів дослідження.

Гіперактивність дитини створює перепони роботі медсестри, що ускладнює проведення процедури, може призвести до проколу вени з утворенням гематоми, або взагалі унеможливити маніпуляцію. Через це виникне необхідність провести її повторно.
 

Не варто обманювати дитину і переконувати її, що «боляче зовсім не буде».

Процедура взяття крові з вени, завдяки одноразовим системам VACUETTE, є не лише абсолютно безпечною, а й викликає значно менше болісних відчуттів навіть у маленьких дітей.

Однак, дитині краще сказати правду, що під час самого уколу вона може відчути невеличкий біль, який скоро мине. Можна порівняти прокол голкою з укусом комарика.
 

Для психологічного налаштування рекомендовано напередодні пограти з дитиною в лікаря, зробити «уколи» лялькам, іграшкам та батькам, дати можливість дитині відчути себе «лікарем».

Потім помінятися ролями, щоб дитина мала змогу відчути себе «пацієнтом», якому роблять укол.

Це допоможе їй під час процедури бути більш розслабленою і спокійною, адже вона вже отримала певний досвід у безпечній обстановці.
 

Діткам від 3-4 років, які вже здавали кров і мають неприємні спогади, психологічна підготовка дозволить мінімізувати стрес.

Варто пояснити, що саме для них, для їхнього здоров’я потрібно пройти обстеження. Згадайте для прикладу улюблених сміливих героїв з мультфільмів, фільмів, реаліті-шоу, тощо.
 
Пообіцяйте дитині подарунок, який принесе їй задоволення: іграшку, похід на атракціони тощо. І після здачі крові обов’язково виконайте обіцянку.
 

Дорогою до медичної лабораторії не поспішайте, а, навпаки, спокійним кроком прогуляйтеся з дитиною.

Рекомендації для якісного проведення процедури взяття крові

  • Саме батьки великою мірою впливають на стан дитини, тому важливо, щоб у маніпуляційному кабінеті вони були спокійні, не нервували самі і, відповідно, не передавали цей настрій своїй дитині.
  • Під час взяття крові маленьку дитину посадіть собі на руки, спробуйте відвернути голову дитини, щоб вона не дивилася на процедуру – відволікайте іграшкою, навколишніми предметами або цікавою розмовою.
    За потреби допоможіть медичній сестрі зафіксувати руку малюка.
  • Якщо у дитини погано проглядаються вени, або ж вони слабко наповнені чи спазмуються від того, що дитина налякана і кричить, це ускладнює взяття крові. За таких умов медичній сестрі може не вдатися з першого разу зробити прокол. Але не варто хвилюватись, адже це відразу відчуває дитина.  


Якісне проведення процедури взяття крові у дитинице плід спільних зусиль батьків і медсестри. Впевненість, доброзичливість і спокій батьків – запорука успішного взяття крові у дитини.

Після здачі крові:

  • Дайте дитині улюблену іграшку, яка допоможе маляті відволіктись і забути про укол.
  • Обов’язково похваліть маля за мужність та сміливість.
  • Допоможіть дитині заспокоїтись і відпочити – обійміть її, посидьте з нею 5-10 хвилин.
  • Візьміть з собою сік, печиво чи бутерброд, щоб дитина після процедури могла перекусити.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому