Дослідження виконується тільки у відділеннях ДІЛА за адресами:
Правила підготовки:
- Необхідно визначити правильний день дослідження. Посткоїтальний тест виконується якомога ближче до моменту овуляції, коли виробляється найбільша кількість слизу і він добре пропускає сперматозоїди. Це 1–2 дні протягом менструального циклу. Точно визначити час овуляції можна за такими критеріями:
- зміна базальної температури при її вимірюванні, а саме: у період овуляції відбувається спад температури на 0,2–0,3 °C, що відповідає максимальній естрогеновій насиченості. А наступної доби її підвищення до 37 °C і вище (до 37,1–37,3 °C), з амплітудою коливань підвищення не менше за 0,6 °C базальної температури;
- визначення середини циклу (1-й день менструації – це 1-й день циклу) календарним методом при регулярному менструальному циклі. Наприклад, за тривалості менструального циклу 28 днів його середина – 14-й день;
- використання тесту на овуляцію;
- ультразвукове дослідження;
- кольпоцитологічні дослідження.
- Статеве утримання впродовж 2 днів до проведення тесту.
- Статевий контакт має бути в ніч напередодні дослідження. Після коїтусу слід лежати впродовж 30 хвилин. Заборонено спринцюватися і приймати ванну.
- Виключити застосування сперміцидів, зволожувальних вагіналь¬них речовин, спринцювання, використання будь-яких інтравагіналь¬них засобів мінімум за 5 діб до проведення дослідження.
- Жінці необхідно прийти у відділення ДІЛА через 9–14 годин після статевого контакту.
Дослідження неможливе, якщо під час «Посткоїтального тесту» буде виявлено кров'янисті виділення або відсутність овуляторного слизу в цервікальному каналі. У такому випадку рекомендується повторно підготуватися до дослідження в наступному менструальному циклі. Дату овуляції бажано встановити разом із лікарем.