гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Посткоїтальний тест (in vivo)

Дослідження виконується тільки у відділеннях ДІЛА за адресами: 
 
 
Правила підготовки:
 
  • Необхідно визначити правильний день дослідження. Посткоїтальний тест виконується якомога ближче до моменту овуляції, коли виробляється найбільша кількість слизу і він добре пропускає сперматозоїди. Це 1–2 дні протягом менструального циклу.  Точно визначити час овуляції можна за такими критеріями:
               - зміна базальної температури при її вимірюванні, а саме: у період овуляції відбувається спад температури на 0,2–0,3 °C, що відповідає максимальній естрогеновій насиченості. А наступної доби її підвищення до 37 °C і вище (до 37,1–37,3 °C), з амплітудою коливань підвищення не менше за 0,6 °C базальної температури;
               - визначення середини циклу (1-й день менструації – це 1-й день циклу) календарним методом при регулярному менструальному циклі. Наприклад, за тривалості менструального циклу 28 днів його середина – 14-й день;
               - використання тесту на овуляцію;
               - ультразвукове дослідження;
               - кольпоцитологічні дослідження.
 
  • Статеве утримання впродовж 2 днів до проведення тесту.
  • Статевий контакт має бути в ніч напередодні дослідження. Після коїтусу слід лежати впродовж 30 хвилин. Заборонено спринцюватися і приймати ванну.
  • Виключити застосування сперміцидів, зволожувальних вагіналь¬них речовин, спринцювання, використання будь-яких інтравагіналь¬них засобів мінімум за 5 діб до проведення дослідження.
  • Жінці необхідно прийти у відділення ДІЛА через 9–14 годин після статевого контакту.
 
Дослідження неможливе, якщо під час «Посткоїтального тесту» буде виявлено кров'янисті виділення або відсутність овуляторного слизу в цервікальному каналі. У такому випадку рекомендується повторно підготуватися до дослідження в наступному менструальному циклі. Дату овуляції бажано встановити разом із лікарем.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому