гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Остеопороз, маркер остеосинтезу Остеокальцин

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану кальцієво-фосфорного обміну

Загальна характеристика

Основний неколлагеновий білок кісткової та зубної тканини. Синтезується остеобластами і одонтобластами, відображає метаболічну активність остеобластів кісткової тканини. На синтез остеокальцину прямий вплив мають кальцитонін, паратиреоїдний гормон. Процес синтезування залежить від вітаміну К, С і регулюється вітаміном Д3. Частина синтезованого остеокальцину, яка не є включеною в кістковий матрикс, виводиться нирками, тому його рівень в крові залежить від функціонального стану нирок. Рівень остеокальцину в крові може змінюватися в залежності від характеру метаболічних порушень в кістках і схильний до значних коливань протягом доби. Найбільш доцільно визначати остеокальцин одночасно з b-Cross Laps, дезоксипіридиноліном з метою визначення швидкості кісткового метаболізму (високий або низький), що надасть можливість вибрати препарат для патогенетичного лікування.

Показання для призначення

1. Як доповнення до діагностики захворювань, пов'язаних з підвищеним обміном в кістках: хвороба Педжета, остеомаляція, остеопороз, остеосаркома, метастатичний рак передміхурової залози або грудної залози з остеобластичним утворенням кістки, первинний гіперпаратиреоз, ниркова остеодистрофія.
2. Моніторинг та оцінка ефективності антирезорбтивної терапії (в т. год. гормональна замісна терапія, застосування бісфосфонатів).
3. У педіатрії додатковий тест при діагностиці рахіту

Маркер

Маркер остеосинтезу

Клінічна значущість

Оцінка остеосинтезу, моніторинг ефективності антирезорбтивної терапії.

Склад показників:

Остеопороз, маркер остеосинтезу Остеокальцин

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 2 - 100
Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
2,0 - 22

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК ***. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати, відібрати сироватку у два епендорфи по 1 мл у кожний, заморозити. Умови доставки: Температура -20 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Антиконвульсанти, кальцитріол, естрогени, при нирковій недостатності

  • Глюкокортикоїди

Інтерпретація:

  • Первинний і вторинний гіперпаратиреоз, хвороба Педжета, вторинна остеосаркома, період загоєння переломів кісток, ниркова остеодистрофія, хронічна ниркова недостатність, пухлини і метастази в кістки, дифузний токсичний зоб, швидке зростання у підлітків
  • Гіперкортицизм (хвороба і синдром Іценко - Кушинга), терапія глюкокортикоїдними гормонами, гіпопаратиреоз, первинний біліарний цироз, вагітність, дефіцит соматотропіну, рахіт у дітей раннього віку
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому