гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Антитіла до інсуліну

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану вуглеводного обміну

Загальна характеристика

Антитіла, які виробляються або до власного інсуліну (що ведуть до розвитку цукрового діабету 1 типу), або до екзогенного інсуліну (що ведуть до розвитку резистентності та алергічних реакцій на препарати інсуліну в ході інсулінотерапії).У пацієнтів з інсулінозалежним діабетом при первинному виявленні гіперглікемії натще виявляються приблизно в 37% випадків. Серед близьких родичів пацієнтів з діабетом 1 типу ці антитіла спостерігаються в 4% випадків, серед загальної популяції здорових людей - в 1,5% випадків. Антитіла до інсуліну більш характерні для дітей з ЦД 1-го типу (особливо до 3 років) і набагато рідше виявляються у дорослих хворих.
Концентрація антитіл до інсуліну знижується аж до невизначення протягом перших 6 місяців хвороби. У пацієнтів, які отримували препарати інсуліну, результат дослідження буде позитивним незалежно від того, виробляються антитіла до ендогенного інсуліну чи ні.

Показання для призначення

1. Диференціальний діагноз цукрового діабету 1-го і 2 типу.
2. Виявлення присутності антитіл до інсуліну, що виникли в ході інсулінотерапії.
3. Обгрунтування причини алергічних реакцій при терапії інсуліном.
4. Скринінгове обстеження потенційних донорів фрагмента підшлункової залози - членів родини пацієнта з термінальною стадією діабета 1 типу

Маркер

Маркер аутоімунної патології підшлункової залози

Клінічна значущість

1. Прогноз ризику розвитку цукрового діабету 1 типу у дітей, підлітків і в молодому віці (без симптомів) при обтяженій спадковості (у поєднанні з іншими тестами).
2. Диференціальний діагноз цукрового діабету 1-го і 2 типу.
3. Обстеження пацієнтів з резистентністю та/або алергією до препаратів інсуліну, при встановленому цукровому діабеті (тип 1 і 2).

Склад показників:

Антитіла до інсуліну

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 0.01 - 100
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 10

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлено

Інтерпретація:

  • Діабет 1 типу, схильність до розвитку діабету 1 типу, терапія інсуліном тваринного походження, алергічні реакції на екзогенний інсулін, варіант норми (близько 1% здорових людей).
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому