гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №45 "Проблеми зайвої ваги (мінімальний)"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Метаболічний синдром, ожиріння

Загальна характеристика

Одними з причин зайвої ваги можуть бути гіпотирез, інсулінорезистентність, в тому числі на фоні цукрового діабету 2 типу або предіабету. Лептин - гормон жирової тканини, порушення чутливості до нього сприяє розвитку ожиріння, цукрового діабету. 

Показання для призначення

Виявлення порушень вуглеводного обміну та гіпотиреозу.як причин надлишкової ваги. Для повного обстеження пропонуємо комплекс №172.

Маркер

ТТГ - Маркер функціонального стану гіпофіза та щитоподібної залози.
НвА1с - Критерій ретроспективної оцінки рівня глікемії.
С-пептид - Маркер оцінки функціональної активності бета-клітин підшлункової залози.
Індекс НОМА-Маркер оцінки інсулінорезистент

Клінічна значущість

Комплекс призначений для виявлення таких причин зайвої ваги як інсулінорезистентність, цукровий діабет 2 типу або предіабет, гіпотиреоз.


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Виключити ангіографію з контрастом Флуоресцеїн. За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням. Погодити з лікарем проведення натщесерце і / або після навантаження глюкозою, їжею.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА HBA1C. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-F. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з фторидом натрію, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: при доставці до лабораторії довше, ніж 20 годин, відібрати плазму у 2 епендорфи.

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • НвА1с - Карбаміліруванний гемоглобін (у пацієнтів з уремією), гідрохлортіазид, індапамид, морфін, пропранолол.
    «Хибне підвищення" може бути обумовлено високою концентрацією фетального гемоглобіну HbFМ (гемоглобіну новонароджених). Норма фетального гемогл
  • НвА1с - «Хибне зниження» має місце при гострих та хронічних геморагіях, а також при станах, пов'язаних зі зменшенням життя еритроцитів. Примітка. Причинами скороченої тривалості життя еритроцита може бути гемолітична анемія або інші гемолітичні хвороби, серповидноклітинна анемія, вагітність, гемоглобінопатії.
    С-пептид -Інсулінотерапія. Індекс НОМА -бета-адреноблокатори, етанол, фуросемід, фенобарбітал, аспарагіназа, кальцитонін, хлорпропамід, циметидін, клофібрат, діазоксид, етакринова кислота, метформін, ніфедипін, фенітоїн.
    Лептин -Тестостерон, кофеїн (пригнічує синтез, але підсилює дію лептину)

Інтерпретація:

  • Підвищення глюкози крові, глікованого гемоглобіну свідчить про предіабет, явний цукровий діабет, підвищення індексу НОМА відповідає підвищенню резистентності до інсуліну і підвищеному ризику розвитку або явному цукровому діабету 2 типу і серцево-судинних захворювань. Підвищення ТТГ характерне для гіпотиреозу. Підвищення рівня лептину характерне при ожирінні, інсуліннезалежному цукровому  діабеті, посиленому харчуванні, дефекті рецепторів до лептину.

  • Тиреотропный гормон - Первинний гіпертиреоз, вторинний гіпотиреоз, субклінічний гіпертиреоз, автономна секреція гормонів щитоподібної залози, екзогенна терапія гормонами щитоподібної залози, важкі загальні хвороби у похилому віці, голодування, психологі
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому