Діагностичний напрямок
Функціональний стан організму
Загальна характеристика
Альбумінурія - виділення альбуміну з сечею в кількості 30-300 мг за добу. Альбумінурія відноситься до ранніх ознак порушення функції нирок і є одним з проявів ураження органів-мішеней (показник дисфункції ендотелію, інсулінорезистентності та гіперкоагуляції). Дана рання нефропатія є потенційно зворотною при суворому глікемічному контролі та адекватній антигіпертензивній терапії. Персистування альбумінурії на тлі антигіпертензивної терапії асоціюється з погіршенням прогнозу.
Показання для призначення
1. Скринінг початкових стадій порушень функції ниркових клубочків (нефропатії - як ускладнення цукрового діабету, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби).
2. Діагностика захворювань нирок та патології серцево-судинної системи.
3. Моніторинг стану нирок при захворюваннях, які можуть залучати нирки в патологічний процес (діабет, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання).
4. Моніторинг терапії при артеріальній гіпертензії
Маркер
Маркер оцінки ризику патології нирок та серцево-судинних захворювань.
Клінічна значущість
2. Діагностика захворювань нирок та патології серцево-судинної системи.
3. Моніторинг терапії при артеріальній гіпертензії.
Склад показників:
Альбумін в сечі
Діапазон вимірювань: від 3
Одиниця виміру: Міліграм на літр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
сеча випадкова
сеча добова
сеча ранкова
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
сеча випадкова
Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
сеча добова
Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.
Інтерференція:
- Нестероїдні протизапальні препарати
- Інгібітори АПФ
Інтерпретація:
- Інтенсивне фізичне навантаження, пірексія, охолодження, застійна серцева недостатність, гіпертонія, артеріосклероз, вагітність, ортостатична протеїнурія, ниркова протеїнурія (при всіх станах, що призводять до підвищення проникності клітинних мембран сечового тракту або до транссудації, в т.ч. гломерулонефрит, діабет, вовчаковий нефрит, нефропатії, пієлонефрит, кістозна нирка, вроджена непереносимість фруктози, злоякісні новоутворення сечового тракту, множинна мієлома), цистит. Примітка. Ортостатичну протеїнурію можна віддиференціювати від патологічної, дослідивши дві порції сечі: одну, взяту негайно ж після пробудження, і іншу, зібрану після того, як пацієнт провів у вертикальному положенні 2 години або більше.