Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Альбумін в сечі (випадкова, ранкова порція сечі, добова сеча)

clock icon Термін виконання: 14 год.
250 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Альбумінурія - виділення альбуміну з сечею в кількості 30-300 мг за добу. Альбумінурія відноситься до ранніх ознак порушення функції нирок і є одним з проявів ураження органів-мішеней (показник дисфункції ендотелію, інсулінорезистентності та гіперкоагуляції). Дана рання нефропатія є потенційно зворотною при суворому глікемічному контролі та адекватній антигіпертензивній терапії. Персистування альбумінурії на тлі антигіпертензивної терапії асоціюється з погіршенням прогнозу.

Показання для призначення

1. Скринінг початкових стадій порушень функції ниркових клубочків (нефропатії - як ускладнення цукрового діабету, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби).
2. Діагностика захворювань нирок та патології серцево-судинної системи.
3. Моніторинг стану нирок при захворюваннях, які можуть залучати нирки в патологічний процес (діабет, гіпертонічна хвороба, серцево-судинні захворювання).
4. Моніторинг терапії при артеріальній гіпертензії

Маркер

Маркер оцінки ризику патології нирок та серцево-судинних захворювань.

Клінічна значущість

1. Скринінг початкових стадій порушень функції ниркових клубочків та моніторинг нефропатії - як ускладнення цукрового діабету, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби.
2. Діагностика захворювань нирок та патології серцево-судинної системи.
3. Моніторинг терапії при артеріальній гіпертензії.

Склад показників:

Альбумін в сечі

Діапазон вимірювань: від 3
Одиниця виміру: Міліграм на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 20

                                  

Правила підготовки пацієнта

сеча випадкова

Примітки:Будь-яка порція сечі, незалежно від часу доби, збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

сеча добова

Примітки:Перше ранкове сечовипускання зробити в унітаз. Всю подальшу добову сечу, включаючи ранкову порцію наступного дня, зібрати в ємкість (важливо - об`єм ємкості повинен бути достатнім для очікуваної кількості сечі за добу). Протягом усього періоду збору біологічний матеріал тримати в прохолодному, захищеному від світла місці. Після закінчення збору, визначити добовий об`єм зібраної сечі, перемішати, відлити 30-40 мл в стандартний контейнер для сечі та доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

сеча ранкова

Примітки:Ранкова порція сечі збирається після туалету зовнішніх статевих органів. Біоматеріал доставити у відділення МЛ ДІЛА протягом 2 годин після збору останньої порції.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

сеча випадкова

Біоматеріал для дослідження: Сеча випадкова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

сеча добова

Біоматеріал для дослідження: Сеча добова. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30-40 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год. Коментар: вказати добовий об'єм сечі, в л.

Інтерференція:

 • Нестероїдні протизапальні препарати
 • Інгібітори АПФ

Інтерпретація:

 • Інтенсивне фізичне навантаження, пірексія, охолодження, застійна серцева недостатність, гіпертонія, артеріосклероз, вагітність, ортостатична протеїнурія, ниркова протеїнурія (при всіх станах, що призводять до підвищення проникності клітинних мембран сечового тракту або до транссудації, в т.ч. гломерулонефрит, діабет, вовчаковий нефрит, нефропатії, пієлонефрит, кістозна нирка, вроджена непереносимість фруктози, злоякісні новоутворення сечового тракту, множинна мієлома), цистит. Примітка. Ортостатичну протеїнурію можна віддиференціювати від патологічної, дослідивши дві порції сечі: одну, взяту негайно ж після пробудження, і іншу, зібрану після того, як пацієнт провів у вертикальному положенні 2 години або більше.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому