Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Цинк (венозна кров)

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Цинк - життєво важливий елемент, один з найпоширеніших мікроелементів організму, кількісно - другий після заліза. Цинк входить до складу більше 300 металоферментов. Ключова роль цинку в синтезі білка і нуклеїнових кислот пояснює порушення росту і загоєння ран, що спостерігаються при дефіциті цього елемента. Він бере участь в механізмах регуляції експресії генів, що пов'язано в цілому з біологією розвитку, зокрема розвитку плоду, з регуляцією синтезу стероїдних, тиреоїдних та ін. гормонів. Симптоми дефіциту цинку часто пов'язані з дієтою, бідної тваринним білком і багатою злаками, що містять фітати, що зв'язують цинк. Абсорбцію цинку можуть знижувати добавки заліза. Рідкісні випадки надлишкового надходження цинку в організм пов'язують з використанням гальванізованих ємностей для питних рідин. Надлишок цинку може викликати подразнення шлунково-кишкового тракту. Клінічні прояви дефіциту цинку не специфічні, варіюють і залежать від ступеня і тривалості дефіциту, включають: затримку росту, почастішання інфекцій, пов'язане з порушеннями функцій імунної системи, діарею, втрату апетиту, зміну пізнавальних функцій, порушення вуглеводного обміну, анемію, збільшення печінки та селезінки , тератогенез, ураження шкіри, випадіння волосся та порушення зору. Для дослідження статусу цинку в організмі краща сироватка або плазма. Рівень цинку в крові схильний добовому ритму - пік вранці близько 9:00 ранку і потім ще один близько 6:00 вечора. Дослідження екскреції цинку з сечею є індикатором слабопов'язаного, обмінного пулу цинку і не завжди відображає загальні запаси елементу в організмі. Вміст цинку в сечі залежить від його рівня надходження в організм і спрямованості процесів метаболізму в організмі. Екскреція цинку з сечею може трикратно зрости після короткочасного голодування в результаті активації катаболічних процесів. Низький рівень цинку у волоссі дітей корелює з уповільненням загального зростання. Дослідження цинку у волоссі використовують для оцінки дефіциту цього елементу.

Показання для призначення

Дослідження метаболізму цинку.

Маркер

Маркер порушень метаболізму мікроелемента цинку.

Клінічна значущість

Виявлення дефіциту цинку.

Склад показників:

Цинк

Метод: Колориметричний
Діапазон вимірювань: 5 - 2000
Одиниця виміру: Мікрограм на децилітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
70 - 120

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ Li-He. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер літій-гепарин з гелем, 4,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Гемоліз може спотворювати результат! Вміст альбуміну в крові (зниження в період гострої фази запалення) може вплинути на результат, тому бажано паралельно досліджувати рівень альбуміну і С-реактивного білка

Інтерпретація:

  • Результат необхідно оцінювати відповідно до референсів.

  • Серповидноклітинна анемія; ентеропатичний акродерматит (хвороба Данбольт); тифоїдна лихоманка; легеневий туберкульоз; метастатична карцинома печінки; целіакія та інші захворювання шлунково-кишкового тракту; таласемія; гострий інфаркт міокарду; важкі хвороби печінки; гострі інфекції; гіпогонадальний дварфізм; лейкемія, лімфома; ревматоїдний артрит; хвороби нирок; вагітність; порушення нюху, смаку і загоєння ран; різні ураження шкіри; алопеція; гіпоальбумінемія; гострий стрес; на результат впливає застосування цисплатину, кортикостероїдів, естрогенів, інтерферону, оральних контрацептивів, карбамазепіну, вальпроєвої кислоти, фенітоїну, тіазидів (довготривало). 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому