гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Фолієва кислота

clock icon Термін виконання: 14 год.
300 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Фолієва кислота бере участь у синтезі піримідинових та пуринових основ, що входять до складу ДНК і РНК, бере участь в утворенні глутамінової кислоти. Важливий учасник нормального кровотворення, регулює пластичні та регенераторні процеси в усіх органах і тканинах, має ноотропну і антисклеротичну дію. При дефіциті фолієвої кислоти спостерігається клінічна картина макроцитарної анемії (схожа на прояви перніциозної анемії внаслідок недостатності вітаміну В12) за відсутності порушень з боку нервової системи.

Показання для призначення

1. Діагностика і диференційна діагностика макроцитарних анемій.
2. Діагностика порушень з боку крові (анемії і лейкопенії), викликаних хіміотерапією або променевою терапією.
3. Виявлення дефіциту фолієвої кислоти.

Маркер

Маркер порушень метаболізму вітаміну фолієвої кислоти, необхідного для гемопоезу.

Клінічна значущість

Обстеження при підозрі дефіциту фолієвої кислоти.

Склад показників:

Фолієва кислота

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.35 - 240
Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
> 5,38
0.38 - 3.37 дефіцит
3.38 - 5.38 помірний дефіцит

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлено

  • Медикаменти, що викликають мегалобластичну анемію (включаючи антагоністи фолієвої кислоти): метотрексат, пентамідин, піриметамін, триметоприм; ліки, що порушують всмоктування: аміносаліцилова кислота, протисудомні, колхіцин, циклосерин, естрогени, глютетімід, ізоніазид, мефенамінова кислота, метформін, неоміцин, пероральні контрацептиви, алкоголь, антациди, бікарбонат, холестирамін, сульфасалазин.

Інтерпретація:

  • Синдром привідної петлі, вегетаріанська дієта, захворювання дистального відділу тонкої кишки, перніціозна анемія, дефіцит вітаміну В12.
  • Нелікований дефіцит фолієвої кислоти, гіпертиреоз у дітей, алкоголізм, недостатність харчування, цинга, захворювання печінки, дефіцит вітаміну В12, надлишок амінокислот в їжі, синдром Леша-Ніхена, ахлорідрія, целіакія у дорослих, спру, хвороба Крона.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому