Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Група крові + резус фактор (виявлення методом аглютинації в гелі)

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

Характерною особливістю групових антигенів є їх здатність до стимуляції вироблення відповідних їм антитіл у людей, які не мають цього антигену. Система АВО представлена груповими антигенами А і В (аглютиногенами) і груповим олігосахаридом Н, який знаходиться на еритроцитах групи 0 і не має антигенної детермінанти. Система РЕЗУС включає кілька пар антигенів еритроцитів, різні комбінації яких на поверхні еритроцитів утворюють різні фенотипи, тобто групи крові за системою резус-фактор (Rh). Ці антигени можуть знаходитися у людей на еритроцитах - резус-позитивні (Rh +), або можуть бути взагалі відсутні - резус негативні (Rh-). Визначення груп крові та резус-фактора важливо для проведення гемотрансфузій і при вагітності.

Показання для призначення

1. Визначення трансфузійної сумісності.
2. Гемолітична хвороба новонароджених (виявлення несумісності крові матері і плоду по системі АВ0).
3. Передопераційна підготовка.
4. Вагітність (підготовка і спостереження в динаміці вагітних з негативним резус-фактором).

Маркер

Маркер оцінки приналежності до певної групи крові за системою АВО і основному поверхневому еритроцитарному антигену системи резус.

Клінічна значущість

Для вибору сумісних продуктів крові для трансфузійної терапії.

Склад показників:

Резус фактор

Метод: Гемаглютинація в гелі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Група крові

Метод: Гемаглютинація в гелі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна кров/ЕДТА (ІмГем). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 4,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена
  • Не виявлена

Інтерпретація:

  • Група I (альфа бета) - на еритроцитах відсутні групові аглютиногени, у плазмі присутні аглютиніни альфа і бета. Група II (А бета) - еритроцити містять тільки аглютиноген А, у плазмі присутній аглютинін бета. Група ІІІ (В альфа) - еритроцити містять тільки аглютиноген В, у плазмі міститься аглютинін альфа. Група IV (АВ) - на еритроцитах присутні антигени А і В, плазма аглютинінів не містить. Rh-позитивний - на еритроцитах присутній антиген Rh. Rh-негативний - на еритроцитах відсутній антиген Rh
  • Група I (альфа бета) - на еритроцитах відсутні групові аглютиногени, у плазмі присутні аглютиніни альфа і бета. Група II (А бета) - еритроцити містять тільки аглютиноген А, у плазмі присутній аглютинін бета.  Група ІІІ (В альфа) - еритроцити містять тільки аглютиноген В, у плазмі міститься аглютинін альфа. Група IV (АВ) - на еритроцитах присутні антигени А і В, плазма аглютинінів не містить. Rh-позитивний - на еритроцитах присутній антиген Rh. Rh-негативний - на еритроцитах відсутній антиген Rh
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому