гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Лямбліоз, Giardia lamblia, мікроскопія калу

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Лямбліоз — паразитарне захворювання, що відноситься до групи кишкових інфекцій. Збудник —лямблія (Giardia lamblia, інша назва Lamblia intestinalis) відноситься до найпростіших класу джгутикових та  паразитує переважно в тонкій (дванадцятипалій) кишці, печінці та жовчному міхурі. Захворювання поширене як серед дорослих, такі серед дітей.

Життєвий цикл лямблій включає існування паразита у вигляді вегетативної стадії та цисти. Існування вегетативної форми вимагає рідкого середовища, тому ,потрапляючи в товстий кишківник, лямблії переходять у форму цисти, і,відповідно, в калі знаходяться тільки цисти. Лише при профузних проносах або після дії проносних препаратів у випорожненнях можуть бути знайдені вегетативні форми лямблій. Інфекціоністи рекомендують для більш точної діагностики враховувати циклічність розмноження і виділення форм паразита з випорожненнями. Для цього краще здавати кал щонайменше тричі з перервами в 6-10 днів. Також рекомендовано діагностувати лямбліоз в комплексі з дослідженням дуоденального вмісту і крові. При обстеженні на лямблії (G. lamblia) може бути отриманий негативний результат на ранній стадії зараження, при хронічній інвазії і у хворих, що виділяють паразита циклічно.

Показання для призначення

1. У комплексі з іншими методами дослідження при діагностиці лямбліозу. 2. Обстеження при госпіталізації в стаціонар, оформлення медичної книжки і т. д.

Маркер

Виявлення цист лямблій та/або вегетативних форм в досліджуваному біоматеріалі.

Клінічна значущість

Виявлення та ідентифікація паразита.

Склад показників:

Аналіз калу на лямблії (мікроскопія)

Метод: Мікроскопічний

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
Не виявлено

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Припинити прийом антимікробних препаратів, проносних засобів, клізм, свічок. Безпосередньо перед обстеженням Не вживати алкоголь. Не вживати продукти харчування, які посилюють бродіння в кишечнику.Особливості забору:Кал приймається тільки у спеціально призначених для збору біоматеріалу (калу або сечі) пластикових контейнерах з кришкою, які можна придбати в аптеках або у відділеннях ДІЛА.Примітки:Ознайомтесь з особливостями правил підготовки, збирання та доставки калу в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА. Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С.

інструкція_калу_цит.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: Кал. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Контейнер для збору біоматеріалу. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 12 год. Коментар: Увага! Для цитологічних досліджень калу потрібен окремий контейнер.

Інтерференція:

  • Не виявлена
  • Не виявлено

Інтерпретація:

  • Позитивний результат: Наявність цист та/або вегетативних форм Giardia lamblia

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому