Діагностичний напрямок
Діагностика інгаляційної алергії
Загальна характеристика
Алергія на котів спостерігається у значної частини популяції- приблизно до 25 % населення. Люди з алергією до кота чутливі до одного або кількох алергенів, які присутні в слині, сечі та шерсті котів. Однак ці алергени часто прилипають до шерсті та лупи тварин і легко розсіюються; можуть прилипати до багатьох предметів, таких як постільна білизна, одяг і м’які меблі, що робить їх повсюдними Крім того, вони можуть переноситися та залишатися у повітрі. У людей з алергією до кота можуть виникнути симптоми, коли алергени потрапляють при вдиху (через прямий або непрямий контакт з котом) і коли алергенні білки потрапляють через котячий укус. Незалежно від тверджень про гіпоалергенність, усі коти виробляють ключовий алергічний білок, а самці продукують вищі концентрації алергенів. Також, котячі алергени можуть спричиняти цілорічні симптоми та залишатися в навколишньому середовищі місяцями без погіршення якості.
Найпоширеніші симптоми алергії на котів: чхання, нежить, свербіж, почервоніння або сльоточивість очей, закладеність носа, свербіж у носі, роті або горлі, кашель, відчуття тиску і болю в обличчі, поганий сон. При астмі можуть спостерігатися такі симптоми, як: утруднене дихання, стиснення або біль у грудях, хрипи або свист, які чутно при видиху, проблеми зі сном через задишку, кашель або хрипи.Деякі люди з алергією до кота можуть відчувати симптоми алергічного дерматиту після прямого контакту з котом. Ці симптоми можуть включати: червоні плями на шкірі (кропив’янка), екзема, свербіж шкіри
Хоча більшість симптомів алергії на домашніх тварин виникають протягом декількох хвилин після контакту, у деяких алергіків симптоми наростають з часом і стають найсильнішими через 8-12 годин.
Деякі люди з алергією на котів також можуть відчувати симптоми при контакті з лупою, слиною та сечею інших ссавців, таких як собаки, морські свинки, коні, свині, кури, вівці, кози, кролики та хом’яки. Крім того, споживання таких продуктів, як молоко, яйця, яловичина та свинина (як це спостерігається при синдромі кішка-свинина), також може викликати симптоми
Склад показників:
Алерген епідерміс (шерсть) кішки, sIgE (e1)
Одиниця виміру: Кілоодиниця алергена на літр
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.