Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Комплекс №273 "Гострі кишкові інфекції вірусні та бактеріальні ПЛР REAL TIME скринінг"

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це велика група інфекційних захворювань людини, збудниками яких є патогенні та умовно-патогенні бактерії, віруси та найпростіші. ГКЗ об'єднують хвороби, провідним симптомом для яких є діарея, також можливий розвиток лихоманки, кишковий синдром з ймовірним розвитком зневоднення та тяжким перебігом у дитячій віковій групі та у людей похилого віку. Гострі кишкові інфекції досить поширені і посідають друге місце після гострих респіраторних захворювань.
Згідно з класифікацією ВООЗ, всі діарейні захворювання людини можна поділити на інфекційні та неінфекційні. У свою чергу, інфекційні діареї поділяються на інвазивні (запальні, кров'янисті) та секреторні (незапальні, рідкі).
Інвазивні діареї – це переважно захворювання, викликані такими бактеріями, як Shigella, Salmonella, ентероінвазивні та ентерогеморагічні Escherichia coli, Yersinia enterocolitica, Campylobacter, Clostridium, Staphylococcus та деякі інші ентеробактерії. Крім бактерій, причиною інвазивних діарів можуть бути Giardia Lamblia та Entmoeba Histolytica.
Зараження відбувається контактно-побутовим шляхом або через їжу, воду, брудні руки. Гострі кишкові інфекції особливо небезпечні для дітей перших років життя, у яких при діареї швидко розвивається зневоднення. Клінічні прояви більшості кишкових інфекцій характеризуються вираженим поліморфізмом із наявністю різних симптомів. Інкубаційний період може коливатися від кількох годин до 5-7 днів/
Широкий спектр чинників, висока сприйнятливість людей, короткий інкубаційний період, низька інфікувальна доза, тривале виділення вірусу після перенесеної інфекції, здорове вірусоносійство спричинюють виникнення спорадичних форм і масових захворювань. Все це визначає необхідність диферинційованого діагностичного пошуку.
Перелік вірусних агентів, які викликають кишкові розлади, постійно зростає. На сьогодні з гострим гастроентеритом (ГГ) асоціюють представників як мінімум 8 різних родин вірусів: Reoviridae (рід Rotavirus), Caliciviridae (рід Norovirus, Sapovirus), Adenoviridae (рід Mastadenovirus), Astroviridae (рід Astrovirus), Picornaviridae (рід Enterovirus, Parechovirus, Kobuvirus), Сoronaviridae (рід Coronavirus, Torovirus), Parvoviridae (рід Bocavirus), Picobirnaviridae (рід Picobirnavirus). Спектр можливих етіологічних агентів ГГ людини продовжує розширюватися по мірі ізоляції невідомих раніше вірусів.
 Вірусні ураження шлунково-кишкового тракту є серйозною проблемою у хворих з ослабленим імунітетом — реципієнтів кісткового мозку та інших органів, пацієнтів, які отримують хіміотерапію, ВІЛ- інфікованих і хворих на СНІД.
УВАГА: при одночасному замовленні дослідження з виявлення вірусних та бактеріальних збудників гострих кишкових інфекцій, використовується біоматеріал з одного контейнера.


Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 14 дiб Припинити прийом антибактеріальних та противірусних препаратів.Особливості забору:Кал збирається після довільної дефекації на чисту поверхню, наприклад: чистий новий лист з поліетилену або паперу, і поміщається в стерильний контейнер, який можна придбати в аптеках або отримати у будь-якому відділенні ДІЛА (завчасно сплативши послугу "Взяття біоматеріалу").Примітки:Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА.

інструкція_калу_плр.pdf

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: Кал (ПЛР-дослідження). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: Увага! Для ПЛР-досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Біоматеріал для дослідження: Кал (ПЛР-дослідження). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 хв. Коментар: Увага! Для ПЛР-досліджень калу потрібен окремий контейнер..

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому