гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Антитіла IgG до Smith (Sm, SmDP-S антигену), кількісний

Повернутися

Діагностичний напрямок

Системні захворювання сполучної тканини

Загальна характеристика

       Антитіла до Smith (Sm, SmDP-S) антигену використовуються для діагностики системного червоного вовчака (СЧВ) та змішаного захворювання сполучної тканини (ЗЗСТ) як підтверджуюче дослідження при позитивному скринінговому тесті на антинуклеарні антитіла (АНА). Також ці антитіла корисні для диференційної діагностики інших захворювань сполучної тканини (ЗСТ), таких як системний склероз, синдром Шегрена, поліміозит, дерматоміозит та перехресний синдром.
          Назва Smith-антигену походить від імені пацієнтки на ім’я Стефані Сміт, якій ще у 1959 діагностували СЧВ, а пізніше в сироватці крові якої був виявлений специфічний антиген, який і став відомий як Smith-антиген, або Sm-антиген. Він складається із групи білків, які синтезуються в ядрах усіх клітин, та бере участь у синтезі РНК.
         Системний червоний вівчак — аутоімунне захворювання, що характеризується наявністю антитіл до ядерних і цитоплазматичних антигенів, мультисистемним запаленням, різноманітними клінічними проявами та перебігом з рецидивами і ремісіями. Понад 90% випадків зустрічається у жінок.    
          Діагностика СЧВ ґрунтується на Критеріях EULAR/ACR (Європейської ліги проти ревматизму / Американського коледжу ревматологів), 2019. Початковим критерієм скринінгу при підозрі на СЧВ є титр антинуклеарних антитіл мінімум 1:80 на НЕр-2 клітинах, або еквівалентний позитивний тест мінімум одноразово.
         При наявності, розглядаються 22 «додаткових зважених» критерії, що включають 7 клінічних доменів (конституційні, гематологічні, нейропсихіатричні, серозні, шкірні, м’язовоскелетні та ниркові) і 3 імунологічні домени (антифосфоліпідні антитіла, протеїни комплементу - С3, С4 та СЧВ-специфічні антитіла).
         До СЧВ-специфічних антитіл належать антитіла до двоспіральної ДНК та антитіла до Smith-антигену. Причому, за рекомендаціями EULAR/ACR 2019, як у клінічній, так і в імунологічній областях, різним критеріям було призначено різну вагу. Антитіла проти Smith-антигену отримали 6 балів у імунологічному домені, що становить більше половини загального балу, необхідного для постановки діагнозу СЧВ.
         Антитіла до Smith-антигену є високоспецифічним маркером СЧВ. Їх рівні можуть змінюватись в залежності від активності захворювання та лікування.

Показання для призначення

1. Наявність клінічних ознак СЧВ
2. Наявність клінічних ознак СЧВ у пацієнтів з іншим системним захворюванням сполучної тканини
3. Диференційна діагностика системних захворювань сполучної тканини, в тому числі перехресних синдромів


Маркер

Маркер системних захворювань сполучної тканини

Клінічна значущість

1. Підтвердження діагнозу системного червоного вовчака та змішаного захворювання сполучної тканини
2. Диференційна діагностика інших системних захворювань сполучної тканини, таких як системний склероз, синдром Шегрена, поліміозит, дерматоміозит, перехресний синдром


Склад показників:

Антитіла IgG до Smith (Sm, SmDP-S антигену), кількісний

Метод: Автоматизований імунофлюороферментний метод ELIA Phadia
Діапазон вимірювань: 0.7 - 330
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 7
<7   негативний
7-10 сумнівний
>10  позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:


 • Вплив хромофорних речовин (білірубін, гемоглобін) та ревматоїдного фактору не очікується для використовуваного формату дослідження. Лікування внутрішньовенним імуноглобуліном в рідкісних випадках призводить до хибно-позитивного результату дослідження на антитіла до Smith антигену


 • Гепарин може пригнічувати реакцію з антитілами до Smith антигену. Відповідно, деякі результати в межах сумнівних/слабко-позитивних значень можуть бути недооцінені. 

Інтерпретація:

 • Позитивний результат виявляють у хворих із системним червоним вовчаком, а також при перехресних синдромах та при змішаному захворюванні сполучної тканини. 

  Можливий позитивний результат у менше ніж 1% здорових осіб.
   

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому