Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

ОнкоРизик GIST  - Панель спадкового раку шлунку та GIST, NGS

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Патоморфологічна діагностика

Загальна характеристика

OncoRisk GIST  – Панель спадкового раку шлунку та GIST включає 18 генів. Сьогодні прийнято вважати, що спадковий рак становить не менше 10% від усіх злоякісних пухлин шлунка. Спадкове захворювання відрізняється досить ранньою маніфестацією та наявністю сімейного анамнезу.

В складі дослідження визначаються спадкові мутації генів: APC, BMPR1A, CDH1, EPCAM, KIT, MLH1, MSH2, MSH6, NF1, PDGFRA, PMS2, SDHA, SDHB, SDHC, SDHD, SMAD4, STK11, TP53.

Сьогодні прийнято вважати, що спадковий рак становить не менше 10% від усіх злоякісних пухлин шлунка. Спадкове захворювання відрізняється досить ранньою маніфестацією – середній вік пацієнтів становить лише 38–40 років.

Показання до аналізу:

– пацієнт молодше 50 років зі встановленим діагнозом дифузний рак шлунка;
– два і більше випадки пухлин шлунку в сім’ї по лінії батька чи матері;
– рак шлунку у кровного родича молодше 40 років;
– 2 випадки злоякісних новоутворень у близьких родичів молодших 50 років;
– один випадок підтвердженого дифузного раку шлунка та/або часточкового РМЗ в одного члена сім’ї віком до 50 років.

З раком шлунка асоційовані наступні пухлинні синдроми:

– Спадковий дифузний рак шлунка. Цей спадковий синдром збільшує ризик розвитку раку шлунка до 80%. Жінки зі спадковим дифузним раком шлунка також мають підвищений ризик розвитку часточкового раку молочної залози. Синдром викликається патогенними мутаціями у гені CDH1. При порушенні роботи гена, клітини, у тому числі пухлинні, починають аномально рости і не гинуть вчасно. Генетики виявили понад 80 різних варіантів мутації цього гена, кожна з яких зв’язана з високим ризиком розвитку злоякісної пухлини. Носіям мутації рекомендована профілактична гастректомія.

– Синдром Лінча, пов’язаний із ризиком розвитку злоякісної пухлини у шлунку протягом життя 2–30%. Незважаючи на назву – спадковий неполіпозний рак товстої кишки – цей синдром підвищує ризик не лише раку товстої кишки, а й раку шлунка, верхніх сечовивідних шляхів, головного мозку, шкіри та простати. Жінки із синдромом Лінча також мають високий ризик розвитку раку матки та раку яєчників. Синдром викликаний мутаціями в одному з генів, відповідальних за репарацію, тобто відновлення ДНК – MLH1, MSH2, MSH6, PMS2, EPCAM.

– Сімейний аденоматозний поліпоз викликається мутаціями у гені APC. APC – це ген – супресор пухлинного росту. У нормі він пригнічує зростання та розмноження злоякісних клітин. Аденома шлунка та проксимальний поліпоз шлунка (GAPPS) – рідкісний синдром, що виникає через мутації у певних ділянках гена APC. У таких людей у шлунку багато поліпів та підвищений (до 2-4%) ризик розвитку раку шлунка. Також мутації APC пов’язані з дуже високим ризиком розвитку колоректального раку та раку підшлункової залози.

– Люди із синдромом Лі-Фраумені мають дуже високий ризик розвитку численних видів раку, у тому числі раку шлунка у молодому віці. Синдром викликається патогенною мутацією в гені TP53, що кодує білок-онкосупресор p53.

– Синдром Пейтца-Єгерса пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку товстої кишки, шлунка, підшлункової та молочної залози,  яєчників, тіла матки. Викликаний він мутаціями у гені STK11.

– Синдром ювенільного поліпозу веде до підвищеного ризику розвитку раку шлунка та товстого кишечника й асоційований з мутаціями в генах BMPR1A та SMAD4, які впливають на основні клітинні процеси.

Гастроінтестинальна стромальна пухлина або GIST — це новоутворення, що локалізується в підслизовому шарі органів шлунково-кишкового тракту. Гастроінтестинальні стромальні пухлини зустрічаються досить рідко і становлять менше 1% від усіх випадків раку шлунково – кишкового тракту.
Головними особливостями GIST є експресія KIT-білка і висока частота мутацій в гені рецептору стовбурового фактора росту (c-KIT) і рецептору А тромбоцитарного фактора росту (PDGFRA).
Близько 95% ГІСП надмірно експресують KIT, близько 80% мають мутації у гені KIT.

GIST також зустрічається при спадкових синдромах у педіатрії таких, як множинна GIST, пов’язана з нейрофіброматозом типу 1, при якому зустрічається мутація гена NF1.

Частина випадків ГІСП обумовлена спадковими мутаціями в генах сукцинат-дегідрогенази (SDHA, SDHB, SDHC, SDHD), що теж підвищують розвиток даного типу пухлин.

При наявності мутацій Ви можете розраховувати на отримання письмової онкогенетичної консультації — із зазначенням ваших ризиків та сучасними рекомендаціями щодо профілактики та лікування раку, асоційованого з конкретною мутацією (на основі рекомендацій NCCN ) — безкоштовно.

*В деяких випадках для отримання достовірного результату виникає необхідність в повторному проведенні дослідження. Повторне дослідження виконується безоплатно, але може призвести до збільшення строку очікування результату

Показання для призначення

Показано пацієнтам:
– пацієнт молодше 50 років зі встановленим діагнозом дифузний рак шлунка;
– два і більше випадки пухлин шлунку в сім’ї по лінії батька чи матері;
– рак шлунку у кровного родича молодше 40 років;
– 2 випадки злоякісних новоутворень у близьких родичів молодших 50 років;
– один випадок підтвердженого дифузного раку шлунка та/або часточкового РМЗ в одного члена сім’ї віком до 50 років.


Склад показників:

OncoRisk GIST  - Панель спадкового раку шлунку та GIST, NGS

Метод: Секвенування наступного покоління (NGS)

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/ЕДТА NGS . Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Система з ЕДТА без розподільного геля, 2 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 48 год.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому