Діагностичний напрямок
Обстеження вагітних
Загальна характеристика
ВАЖЛИВО! Дослідження можна замовити лише у відділенні за наявності спеціального первинного направлення від лікаря українською та англійською мовами.
Завантажити направлення
Зверніть увагу! Здача біологічного матеріалу для Пренатального неінвазивного скринінгу (NIPT) можлива відповідно до графіку роботи відділень у містах, де дане дослідження доступне до замовлення (м. Київ – сб. відповідно до графіку роботи відділень, нд. – Від. №001 вул. Підвисоцького, 6А, до 13:00; інші міста – сб. відповідно до графіку роботи відділень).
Перед відвідуванням обов'язково необхідно уточнити актуальний перелік міст та відділень, де NIPT доступний до замовлення, а також графік роботи відділень за номером: 0 (800) 217 887, (044) 364-49-91, (095) 594 00 22, (093) 594 00 22, (098) 594 00 22.
Ризик народження дитини з хромосомною патологією є в будь-якої пари. Хромосомні аномалії зустрічаються з частотою приблизно 1: 150 новонароджених.
Пренатальний скринінг рекомендований всім вагітним після консультації лікаря та УЗД I триместру. Професійні товариства, включаючи Американський коледж акушерів-гінекологів (ACOG), зазначають, що NIPT є найбільш чутливим та специфічним пренатальним скринінговим
тестом.
NIPT (Non-invasive prenatal test) – це пренатальний неінвазивний скринінг, метод визначення ризику наявності у плода хромосомних аномалій.
NIPT виконується на сучасному обладнані світового лідера у галузі секвенування із застосування найновішої методики, яка на даний момент забезпечує найкращу ефективність скринінгу на основні анеуплоїдії за допомогою неінвазивної техніки.
Неінвазивний скринінговий тест використовує позаклітинну ДНК зі зразку крові матері. Окрім материнської ДНК, кров вагітної жінки містить ДНК плоду, що походить із плаценти. Проведення неінвазивного тестування на основі фетальної ДНК із крові вагітної дозволяє з високою точністю виявити ризик хромосомної патології без ризику для плода та майбутньої мами.
Тест можна виконати починаючи з 10 тижнів гестації.
Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia Genomewide Complete (NIPT розширений) дозволяє отримати інформацію по ризику аномалій усіх аутосом + хромосомного дисбалансу понад 7 Мб, визначити стать плода, а також анеуплоїдії статевих хромосом.
Показання для призначення
НІПТ рекомендується лише за відсутності анатомічних аномалій за даними УЗД. Може бути проведений:
- вагітним, що увійшли до групи підвищеного ризику трисомії за 21, 18, та/або 13 хромосомами у плода.
- вагітним, що бажають пройти пренатальний скринінг якомога раніше (з 10 тижнів вагітності);
У разі позитивного результату НІПТ з метою постановки діагнозу показано проведення інвазивної діагностичної процедури.
Маркер
Хромосомних аномалій плода
Клінічна значущість
Результати досліджень дозволять:
• оцінити ризик аномалій усіх аутосом;
• виявити ризик наявності додаткової ділянки хромосоми (часткова трисомія) та відсутності ділянки хромосоми (часткова моносомія) у плода за умови розміру ділянки більше 7 Мb
• визначити стать плода та наявність ризику анеуплоїдії статевих хромосом
• у разі позитивного результату скерувати вагітну на консультацію до генетика для розгляду питання про необхідність подальшої інвазивної діагностики для підтвердження діагнозу.
Чутливість тесту становить:
>99,9% – для трисомій 21, 18 та 13;
96,4% – для рідкісних аутосомних порушень;
74,1% – для незбалансованих перебудов >7 Мб.
Специфічність > 99,8%.
Важливо: NIPT є високочутливим скринінговим тестом, але не діагностичним. Для підтвердження хромосомної патології у плода необхідне проведення інвазивної діагностики.
Склад показників:
Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia Genomewide Complete (NIPT розширений)
NIPT English
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів до лабораторії
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/Streck. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер "Streck" для крові, 10 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 5 дн.