гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Трихомоніаз, Trichomonas vaginalis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Повернутися

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Трихомоніаз – інфекція, що передається статевим шляхом. Її збудником є Trichomonas vaginalis  одноклітинний найпростіший мікроорганізм, який паразитує в нижніх відділах сечостатевих шляхів. Дуже часто, особливо у чоловіків, інфекція перебігає безсимптомно. Клінічними проявами трихомоніазу у жінок є: аномальні вагінальні виділення (рясні, жовтувато-зелені, з запахом), свербіж зовнішніх статевих органів, болісний і почащений сечопуск, дискофорт при статевому акті. У чоловіків трихомоніаз найчастіше проявляється уретритом. Трихомоніаз часто поєднується з іншими запальними процесами сечостатевої системи (вульвовагінальним кандидозом, бактеріальним вагінозом, іншими ІПСШ (хламідіоз, M.genitalium).
Незважаючи на те, що у жінок Trichomonas vaginalis вражає лише нижні відділи сечостатевої системи, ця інфекція несе значні ризики: підвищує ризик передчасних пологів, ризик інфікуванні ВІЛ та іншими ІПСШ.
У зв’язку зі складним життєвим циклом Trichomonas vaginalis діагностика інфекції може бути утрудненою. Це обґрунтовує доцільність використання різних методів – і молекулярних і культуральних. При виявленні Trichomonas vaginalis одним із методів діагноз вважається встановленим.

Показання для призначення

• Аномальні вагінальні виділення (зміна кількості, кольору, консистенції, запаху вагінальних виділень), свербіж слизової піхви і вульви, цервіцит;
• Виділення з уретри, дизурія (болісний, почащений сечопуск);
• Гострий/хронічний простатит
• Контроль ефективності терапії трихомоніазу (не раніше ніж через 21 день після прийому антибактеріальних препаратів).
• Обстеження за відсутності симптомів - профілактичне обстеження на ІПСШ (необхідне тому що >50% осіб мають безсимптомний перебіг гонореї).
• В комплексі обстеження жінки з обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом (передчасні пологи).
• Присутність трихомонад в описі результату рідинної цитології або мікроскопії вагінальних виділень. 

Маркер

Маркер наявності збудника інфекції Trichomonas vaginalis в біоматеріалі, який досліджується

Клінічна значущість

Виявлення збудників інфекції Trichomonas vaginalis

Склад показників:

Трихомоніаз, Trichomonas vaginalis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.) не менш, ніж за 24 години. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Проходити обстеження не раніше ніж через 24 години після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

секрет простати

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем).

сеча

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Для дослідження відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл. Рекомендовано використовувати стерильний контейнер 60 мл, Vacuette 9,5 мл без консерванту: з контейнера із сечею відібрати необхідний об'єм у вакуумну пробірку Vacuette без консерванту за допомогою спеціального тримача для перенесення сечі, який входить в комплект. Допускається дослідження першої порції сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Для жінок: не слід проводити збір сечі під час менструації. Послугу «Взяття біологічного матеріалу», що передбачає вакуумні контейнери VACUETTE, для збереження властивостей біоматеріалу та дотримання стандарту виконання дослідження можна заздалегідь придбати у відділеннях ДІЛА або її потрібно буде оплатити під час реєстрації замовлення.

еякулят

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Детальнішу інформацію щодо переліку відділень, доступних для прийому/взяття БМ запитуйте за телефоном: 0 800 217 887Примітки:Перед збором еякуляту обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Біоматеріал збирати в стерильний контейнер.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу. За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення антибактеріальної, антимікотичної терапії (якщо інше не визначено лікарем). Важливо: дослідження не потребує додаткового споживання рідини й наповнення сечового міхура.

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 48 годин Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

секрет простати

Біоматеріал для дослідження: Секрет простати (секрет передміхурової залози). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 1,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена
 • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат - в біологічному матеріалі виявлена ДНК Trichomonas vaginalis
 • Негативний результат - в біологічному матеріалі ДНК Trichomonas vaginalis не розпізнається.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому