гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Коронавірус (SARS-Cov-2), COVID-19, РНК методом RT-ПЛР-якісний

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Під час замовлення дослідження необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу ( в т.ч. паспорт, свідоцтво про народження або посвідчення водія).


Коронавірусна хвороба COVID-19 (від англ. CoronaVirus Disease 2019) являє собою гостру респіраторну інфекцію, викликану коронавірусом SARS-CoV-2. Особливу небезпеку коронавіруси представляють для людей з ослабленою імунною системою, зокрема для новонароджених, осіб старше 60 років, людей які страждають на гіпертонію, діабет, ожиріння, мають хронічні захворювання дихальної, СС системи.

Інфекція, що викликається SARS-CoV-2, може протікати без симптомів, у формі легкої гострої респіраторної інфекції, і у важкій формі, з проявами пневмонії, розвитком дихальної недостатності, тромбозів, ураженням кишечника та інших органів. Джерелом інфекціі є хвора людина, в тому числі що знаходиться в інкубаційному періоді. Інкубаційний період в средньому- від 2 до 14 днів. Найбільш заразна людина за кілька днів до появи симптомів і в перші 5-7 днів захворювання.

Шляхи передачі вірусу:

Основний шлях передачі вірусу крапельний. У складі дрібних крапель хворий (заражений) виділяє вірус при розмові, важкому диханні, кашлі, чханні, співі, сякання. Вірус можна вдихнути або руками занести на слизові (рот, ніс, очі). Вірус може потрапити на руки через рукостискання або предмети (дверні ручки, столи, кнопки ліфта, поручні) забруднені виділеннями хворого.

Вірус виділяється з калом хворого, частіше з тяжким перебігом, що також вимагає дотримання правил гігієни і запобіжних заходів.

Визначити COVID-19 можуть тільки спеціальні лабораторні дослідження.

Дослідження на нуклеїнові кислоти - кращий, регламентований МОЗ України, метод діагностики інфекції COVID-19. МЛ ДІЛА при дослідженні на COVID-19 застосовує тест-систему для молекулярної діагностики, яка призначена для якісного виявлення РНК, специфічної для коронавируса 2019 nCoV з детекцією таргетних генів N, E, RdRP, в клінічних зразках з організму пацієнта (мазок носоглотки і ротоглотки ). Процедура виявлення проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) в реальному часі (RT), з подальшою детекцією амплікона за допомогою флуоресцентної мітки.
При COVID-19 важливо вчасно спрогнозувати важкий перебіг, щоб звернутись по лікарську допомогу. Виявити і попередити ризик розвитку ускладнень на тлі коронавірусної інфекції допоможе лабораторна діагностика для оцінки стану організму при COVID-19.

Показання для призначення


1. При наявності симптомів захворювання COVID-19.

2. Для диференціальної діагностики
захворювань, схожих з перебігом коронавірусної інфекції COVID-19.3. При наявності контактів з людьми, у яких лабораторно підтверджено
COVID-19.4. При плануванні госпіталізації, як більш точний метод в порівнянні з швидким тестом на антиген.5. Групам ризику.

6. «Для визначення безсимптомного перебігу коронавірусної інфекції».


 

Маркер

Діагностичний маркер інфікування (COVID-19) 

Клінічна значущість

Лабораторне підтвердження інфікування (COVID-19) 


Склад показників:

Визначення генів N та RdRp, E

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено

                                  

Відносне навантаження вірусної РНК у зразку (ген Е)

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Цикли (Ct)

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено
5-27 – високе вірусне навантаження
28-34 – середнє вірусне навантаження
35-40 – низьке вірусне навантаження
> 40 – не виявлено
Цикли (Ct) – кількість циклів ампліфікації ПЛР

Відносне навантаження вірусної РНК у зразку (гени N та RdRp)

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція
Діапазон вимірювань: не застосовується
Одиниця виміру: Цикли (Ct)

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
не виявлено
5-27 – високе вірусне навантаження
28-34 – середнє вірусне навантаження
35-40 – низьке вірусне навантаження
> 40 – не виявлено
Цикли (Ct) – кількість циклів ампліфікації ПЛР

Правила підготовки пацієнта

мазок назоорофарингіальний

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 6 годин Припинити прийом будь-яких крапель та спреїв для носа. Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу. За 2 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. не палити. Не вживати їжу та напої. не жувати жувальну гумку, цукерки. не чистити зуби.Примітки:Не промивати ніс в день здачі БМ. Безпосередньо перед взяттям БМ видалити надлишковий слиз: один раз в серветку сильно видихнути носом («висморкатися») і акуратно прибрати виділення, уникаючи торкання внутрішньої поверхні слизової носа.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

мазок назоорофарингіальний

Біоматеріал для дослідження: мазок для COVID. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 5 дн.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат:
  інфікованість на COVID-19 

 • Негативний результат:
  відсутність інфікованості на COVID-19. 

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому