гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Мононуклеоз, EBV, Human herpesvirus 4, антитіла до капсид. АГ IgM (VCA IgM)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Вірус Епштейн-Барра (EBV)-відноситься до групи герпесвірусів (вірус герпесу IV типу), містить ДНК. Вірус тропний до В-лімфоцитів, що мають поверхневі рецептори до нього. Здатний до тривалого персистування в В-лімфоцитах, епітеліальних клітинах рото - і носоглотки. Викликає хвороби імунної системи з розвитком синдромів лімфопроліферації та імунної недостатності. Збудник має опортуністичні та онкогенні властивості. Найбільший тропізм даний вірус проявляє по відношенню до лімфоцитів (особливо В-клітин), моноцитів, макрофагів, нейтрофілів і епітеліоцитів носоглотки, що визначає характер клінічних уражень. Вірус здатний перебувати в латентній, персистуючій реактивованій формі. Інфікування у дорослих людей призводить до інфекційного мононуклеозу, який у більшості хворих супроводжується лихоманкою, інтоксикацією, а також ураженням лімфовузлів (лімфоаденопатією), піднебінних та глоткових мигдаликів.
VCA Ig М (антитіла до капсидного комплексу Епштейн-Барр вірусу) з'являються першими у відповідь на інфікування (через 1 – 2 тижні від інфікування) і зникають також найпершими (через 4 – 6 тижнів). Є показниками гострої фази захворювання (як первинного інфікування, так і реактивації збудника). Визначення EBNA IgG разом з VCA IgM дозволяє диференціювати гостру фазу первинної інфекції та гостру фазу при реактивації процесу.

Показання для призначення

1. Лабораторне підтвердження діагнозу при клінічній підозрі на гострий інфекційний мононуклеоз.
2. Оцінка поточної стадії інфекції.
3. Діагностика лімфопроліферативних і онкологічних захворювань, зв'язаних з вірусом Епштейн-Барра.

Маркер

Серологічний маркер гострого періоду інфекції, викликаної вірусом Епштейн-Барра.

Клінічна значущість

Діагностика: Гострої стадії первинної інфекції. Наявність VCA IgM на тлі відсутності анти-EBNA IgG підтверджує первинну інфекцію


Склад показників:

Антитіла IgM до капсидного антигену EBV (VCA IgM)

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.1 - 100
Одиниця виміру: S/CO

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0,9
<0.9     негативний
0.9-1.1 сумнівний
>1.1     позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена.
  • Не виявлена.

Інтерпретація:

  • Позитивний результат: гостра фаза первинного інфікування, реактивації інфекції.

  • Негативний результат: інфекційний мононуклеоз в стадії одужання, відсутність інфікування вірусом Епштейна-Барр, інкубаційний період.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому