Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Мікоплазмоз, Mycoplasma hominis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - кільк.

Змінити місто
Дослідження недоступне. Для оформлення змініть місто.

Діагностичний напрямок

Запальні захворювання органів малого тазу

Загальна характеристика

Mycoplasma hominis – це вид бактерій, що відноситься до сімейства Мусоplasmataceae. Мікоплазми не мають клітинної стінки (від зовнішнього середовища їх відділяє лише цитоплазматична мембрана) і мають яскраво виражений поліморфізм. Зазвичай колонії мікоплазм паразитують на клітинних мембранах еукаріотів. M.hominis зустрічається у дорослих і у дітей. Інфікування відбувається статевим шляхом, під час народження, або побутовим шляхом. M.hominis викликає такі захворювання як пієлонефрит та запалення статевих органів.

Показання для призначення

1. Встановлення етіології хронічного інфекційного процесу урогенітального тракту.
2. Планування вагітності (дослідження рекомендується проводити при хронічних захворюваннях статевих органів і пієлонефриті).
3. Контроль ефективності антибіотикотерапії (не раніше ніж через 21 день після прийому антибактеріальних препаратів).

Маркер

Маркер наявності збудника інфекції M.hominis в біоматеріалі, який досліджується

Клінічна значущість

Мікоплазми це умовно патогенні організми, які часто виявляються у складі нормальної мікрофлори людини. Разом з тим ці мікроорганізми можуть бути залучені в запальний процес при урогенітальних захворюваннях. Дані про розповсюдження мікоплазм серед населення різних країн суперечливі, а показники інфікування варіюють від 10 до 80%. Mycoplasma hominis інфікує переважно органи сечостатевої системи та викликає різні деструктивно-запальні процеси. У чоловіків M.hominis, зазвичай, викликає уретрити та простатити, а у жінок – уретрити, цервіцити та запальні ураження тазових органів. Особливу небезпеку становить урогенітальний мікоплазмоз вагітних, оскільки може спричиняти невиношування, передчасні пологи, інфікування плоду та розвиток постпологового сепсису. Клінічні прояви, обумовлені присутністю M.hominis, часто схожі на симптоми інших захворювань урогенітального тракту бактеріальної, вірусної та інших етіологій. Тому для успішної діагностики урогенітального мікоплазмозу проводять лабораторні дослідження, які дозволяють виявити та визначити кількість ДНК Mycoplasma hominis.
Мікоплазми є умовно патогенними мікроорганізмами, вони можуть перебувати в організмі людини роками, не викликаючи жодних симптомів і ускладнень. За допомогою методу ПЛР в реальному часі можливо не тільки з високою точністю виявити мікоплазми, але також визначити їх кількість. Причиною захворювання може бути наявність мікоплазм у клінічно значущій кількості. Це допомагає лікареві прийняти правильне рішення при визначенні необхідності лікування.

Склад показників:

Мікоплазмоз, Mycoplasma hominis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - кільк.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: 5*102 - 109
Одиниця виміру: Копій на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                                                    

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 24 години. За 21 дiб Припинити прийом антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.Примітки:Дослідження не проводиться під час менструації. У незайманих (virgo) та до 14 років, незалежно від наявності статевого життя, приймається тільки доставлений БМ. У вагітних жінок взяття матеріалу з шийки матки або з цервікального каналу у відділеннях МЛ ДІЛА не проводиться.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 21 дiб Припинити прийом антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем). За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу За 2 години Утримуватися від сечовипускання.

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

сеча

Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері. Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).Примітки:Здавати першу порцію ранкової сечі або першу порцію сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Перед збором сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Для жінок: не проводити збір сечі під час менструації. Набір для збору сечі необхідно попередньо придбати у відділеннях ДІЛА. Деталі в інструкції. Інструкція до дослідження у вкладенні.

instr_sechi_Zag_vacuetteBak_PLR (1).pdf

еякулят

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):Утримуватися від статевих контактів 48 годин. За 24 години Припинити прийом антибактеріальних та антисептичних препаратів в ділянці взяття біоматеріалу.Важливо:Біоматеріал приймається тільки в спеціальному контейнері.Примітки:Інструкція до дослідження у вкладенні.

instr_eyakylat_zabor_24 (2).pdf

секрет простати

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

біоптат плаценти (хоріон)

Важливо:Здавати до лікування або через 21 день після закінчення прийому антибактеріальних, протигрибкових препаратів (якщо інше не визначено лікарем).

інший тип матеріалу

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Припинити прийом будь-яких препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри, цервіксу, вагіни. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Біоматеріал для дослідження: Зішкребок із уретри. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 72 год.

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/ЕДТА/гель ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з ЕДТА з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

сеча

Біоматеріал для дослідження: Сеча ПЛР. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 30 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

еякулят

Біоматеріал для дослідження: Еякулят. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 2,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

секрет простати

Біоматеріал для дослідження: Секрет простати (секрет передміхурової залози). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою, 1,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

біоптат плаценти (хоріон)

Біоматеріал для дослідження: Ворсинки хоріона (біоптат плаценти). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 хв.

Інтерференція:

  • Не виявлена
  • Прийом антибіотиків і / або інших антибактеріальних, протигрибкових, місцевих протизаплідних препаратів спотворює результати дослідження.

Інтерпретація:

  • Позитивний результат - в біологічному матеріалі виявлена ДНК Mycoplasma hominis.
  • Негативний результат - в біологічному матеріалі ДНК Mycoplasma hominis не виявлена.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому