Найбільш поширеними причинами втрати свідомості є наступні:
Застосування розчину аміаку регламентовано Державним формуляром лікарських засобів (випуск 15) для інактивації борної кислоти, формальдегіду, при ураженнях ними шкіри, також-при пораненнях коралами і не є доцільним ( не регламентовано) при жодній з причин, яка привела до втрати свідомості у пацієнта.
В документі інструкція, застосування препарату АМІАКУ РОЗЧИН 10% Розчин 10% по 40 мл у флаконах (mozdocs.kiev.ua) вказано, що препарат може призвести до зупинки дихання при вдиханні, до отруєння й опіків слизової оболонки гортані і шлунка при застосуванні внутрішньо, до подразнення й опіків при нанесенні на шкіру. Пацієнт може потребувати терапії киснем, при настанні ларингоспазму пацієнт потребує трахеотомії (розтин передньої стінки трахеї та введення трубки або формування постійного отвору).
Таким чином, використання розчину аміаку для вдихання непритомним пацієнтом з метою відновлення свідомості може бути небезпечним для життя.
При наданні медичної допомоги усі дії медичних працівників чітко регулюються положеннями медичних керівництв. В МЛ ДІЛА розроблені і діють «Протоколи медичної допомоги при невідкладних станах у структурних підрозділах ТОВ «МЛ «ДІЛА» на етапі до прибуття бригади екстреної медичної допомоги», в тому числі Протокол «Втрата свідомості» та Протокол «Раптова серцева смерть». Дані протоколи відповідають положенням Наказів МОЗ України
Використання розчину аміаку для вдихання непритомним пацієнтом з метою відновлення свідомості не регламентовано доказовою медициною, не вказано в актуальних медичних керівництвах.