гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Особливості формування імунної відповіді на SARS-COV-2 у пацієнтів, що перехворіли на COVID-19

08.09.2021
Фото - Особливості  формування імунної відповіді  на SARS-COV-2 у пацієнтів, що перехворіли на COVID-19

 

За півтора року з моменту фіксації спалаху пневмонії в місті Ухань китайської провінції Хубей проведено низку досліджень, присвячених вивченню нового вірусу. У фокусі уваги вчених були пошуки відповідей на запитання: як передається новий вірус, способи лікування, детальне вивчення впливу на організм господаря, довгострокова реакція організму на вторгнення вірусу. Зараз ми стоїмо на порозі нової хвилі епідемії, тож питання вивчення наявності імунного захисту від коронавірусу у вакцинованих та перехворілих сьогодні є особливо актуальним.

Саме тому провідні експерти ДІЛА спільно з НМУ ім. О.О.Богомольця провели дослідження, спрямоване на вивчення формування імунної відповіді SARS-COV-2 у пацієнтів, що перехворіли на COVID-19.

Співавторка дослідження, фахівець з розробки продукту ДІЛА - Галина Кисельова наголосила, що основною метою дослідження було проведення оцінки імунної відповіді у співробітників компанії, що перехворіли на COVID-19, з урахуванням термінів захворювання, наявності клінічних проявів, віку.

«В дослідженні взяло участь 60 співробітників, які перехворіли на коронавірусну хворобу в різні терміни в діапазоні 8 місяців. За їх письмовою згодою їм було запропоновано пройти обстеження на виявлення імуноглобулінів М та G до різних білків-мішеней коронавірусу. Отримані результати дозволили зробити цікаві висновки щодо оптимального періоду тривалості імунної відповіді після захворювання, періоду циркуляції антитіл різних класів, встановити до яких саме білків-мішеней коронавірусу вироблялися антитіла у перехворілих», - розповіла співавторка дослідження. 

За результатами було виявлено, що майже 9% зберігають імунну відповідь понад 6 місяців, а у 3% пацієнтів вона зберігається упродовж 9 місяців після захворювання. У 73,33 % перехворілих визначалась імунна відповідь, що зберігалася в середньому 4–4,5 місяця від моменту отримання позитивного ПЛР-тесту. Дослідження показало, що антитіла IgM та IgG мають близький період збереження високої частоти позитивних тестів і елімінують з невеликою різницею в часі (приблизно в 14 днів). В рамках проведеного дослідження також було виявлено тенденцію до вищих показників нейтралізуючих IgG, вироблених до спайкового білку, у пацієнтів старшого віку, що, можливо, пов’язано з більш тяжким перебігом захворювання.

Повну версію дослідження читайте за посиланням.

Ми високо цінуємо Ваш професіоналізм і постійний професійний розвиток, саме тому консолідували напрацювання провідних експертів галузі, досвід яких, у поєднанні з аналізом найкращих світових практик, допоможе Вам у вирішенні складних клінічних випадків.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому