5 серпня 2022 року МЛ ДІЛА впровадила нове дослідження «Копептин з осмоляльністю сироватки»
Це інноваційне дослідження, яке дозволяє оцінити рівень антидіуретичного гормону вазопресину, виявити причини водно-електролітних порушень, зокрема гіпо- та гіпернатріємії.
Дослідження включає в себе з визначення копептину та осмоляльності сироватки крові.
Копептин представляє собою пептид, який складається з 39 амінокислот і утворюється в еквімолекулярній кількості одночасно з антидіуретичним гормоном вазопресином з пре-про-вазопресину. Завдяки довшому періоду напіврозпаду, копептин був запропонований як більш стабільний чутливий, потенційно вищий маркер в диференційній діагностиці синдрому поліурії-полідипсії.
Портрет пацієнта
Досліджувати копептин доцільно пацієнтам у яких спостерігаються:
Показання до обстеження.
Дослідження копептину дозволить вчасно діагностувати нецукровий діабет центрального генезу – захворювання обумовлене абсолютним зниженням секреції антидіуретичного гормону - вазопресину. Провести диференційну діагностику з нефрогенним нецукровим діабетом, психогенною полідипсією. Дослідження копептину рекомендовано проводити для з’ясування причин гіпо- та гіпернатріємії та інших порушеннь водного балансу, зокрема синдрому полідипсії та синдрому неадекватної секреції антидіуретичного гормону (вазопресину).
Крім цього наразі є наукові праці щодо значення копептину при оцінці серцево-судинних захворювань у поєднанні з іншими серцевими маркерами.
Рівень копептину напряму залежить від осмоляльності сироватки крові - кількісті осмолів розчиненої речовини в кілограмі розчинника (Osm/L), тому в МЛ ДІЛА копептин визначають у комплексі з осмоляльністю сироватки.
Перевагою МЛ ДІЛА є те, що у бланку результату референсні значення наведено з урахуванням осмоляльності сироватки крові.
Більше про правила підготовки та терміни виконання за посиланням
Джерела