24 листопада в IQ BUSINESS CENTER у Києві відбулася колегія партнерів МЛ ДIЛА «Роль лабораторної діагностики в оцінці нейроендокринних синдромів» - традиційний захід, професійна платформа для фахівців в області акушерства та гінекології, яка представила потужну науково-практичну програму.
Як і кожного року, Колегія пройшла з великим успіхом і підтвердила свої лідерські позиції за кількістю і географією учасників, насиченістю науково-практичної та ділової програм. Захід ознаменувався новими напрямками діяльності та результативністю. У програму колегії увійшли 3 науково-практичних доповіді лідируючих наукових шкіл в області акушерства та гінекології. Були представлені актуальні дослідження в лабораторній медицині, алгоритми діагностики при порушеннях менструального циклу у підлітків, оцінці репродуктивного потенціалу та діагностичне значення пролактину.
Вітаючи учасників колегії, медичний директор МЛ ДIЛА Ірина В'ячеславівна Сидорова зазначила, що роль акушерів-гінекологів незрівнянно важлива в житті кожної жінки у зв'язку актуалізацією питань про жіноче здоров'я і вимог до його збереження.
Ґрунтуючись на даних наукових досліджень і виходячи з практичного досвіду, Спринчук Наталія Андріївна, к.мед.н., провідний науковий співробітник, завідувач відділом дитячої ендокринної патології Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка, в своїй доповіді «Порушення статевого дозрівання і менструального циклу у дівчат» докладно зупинилася на ролі спадкових факторів у розвитку адреногенітального синдрому, важливості вивчення гормонального статусу в ранній діагностиці патології та особливості лікування класичної та некласичної форми.
На думку Стрелко Галини Володимирівни, к.мед.н., головного лікаря МЦ «Родинне джерело», акушера-гінеколога і репродуктолога, члена Європейської асоціації репродуктологів, скорочення репродуктивної активності сучасної жінки є однією з найбільш актуальних тем. Передчасне виснаження яєчників і припинення менструацій призводить до тяжких емоційних розладів, захворювань опорно-рухового апарату і підвищеного ризику смерті від захворювань серцево-судинної системи, про що вона детально доповіла у своєму виступі «Недооцінка проблеми передчасної яєчникової недостатності і можливі шляхи її вирішення».
Не менш жваву дискусію викликала доповідь Єфименко Ольги Олексіївни, к.мед.н., старшого наукового співробітника відділення ендокринної гінекології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» на тему «Диференціальний підхід при гіперпролактинемії», в якому були висвітлені питання впливу пролактину на фертильність і причини, що призводять до підвищення гормону в крові. Окремо згадувалося про особливості діагностики патологій, що супроводжуються підвищеним рівнем пролактину в сироватці крові (Hook-ефект) і необхідності дослідження макропролактіну при деяких станах, що успішно виконується в МЛ ДIЛА.
Найбільш гострі питання жваво обговорювалися всіма учасниками після завершення колегії. Учасники відзначили безперечну користь подібних заходів і висловили подяку організаторам їх проведення.
Завдяки професійним заходам, організованим МЛ ДIЛА, практикуючі лікарі мають можливість підвищити рівень кваліфікації, обмінятися досвідом, презентувати власні дослідження і перейняти актуальні методи і методики в діагностиці та лікуванні захворювань. Подія сприяла встановленню ділових контактів, обміну досвідом з колегами, налагодженню двостороннього співробітництва.