гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

«МЛ ДІЛА, 20 років партнерства»

27.09.2018
Фото - «МЛ ДІЛА, 20 років партнерства»

20 вересня 2018 року в Києві, в конгресно-виставковому центрі «Парковий» відбулася наукова конференція з міжнародною участю «МЛ ДІЛА, 20 років партнерства». У конференції взяли участь більше 500 лікарів акушерів-гінекологів та ендокринологів, виступили з доповідями лектори з Норвегії, Франції, Фінляндії, Словенії, Німеччини, Кореї, висвітливши хвилюючі професійне співтовариство питання сучасних методів моніторингу здоров'я жінки і діагностичних підходів у ендокринології.
Учасники конференції отримали можливість прослухати лекції експертів, взяти активну участь в дискусіях і майстер-класах.
Відкривав конференцію професор ендокринології Університету Осло (Королівського університету Фредеріка, Норвегія), завідувач відділом спеціалізованої ендокринології університетської лікарні, голова Комітету ESE Postgraduate Training Course Йенс Боллерслев. У своїй доповіді спікер поділився особливостями ведення пацієнтів з аденомами гіпоталамо-гіпофізарної області і розповів про найбільш цікаві випадки зі своєї практики. В ході доповіді були наведені диференційно-діагностичні критерії із зазначенням можливостей і обмежень діагностичних методик.
Продовжила конференцію д.мед.н., професор, член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України Татарчук Тетяна Феофанівна з доповіддю: «Жінка 40+: ризики та можливості їх моніторингу», в якому вона зупинилася на ключових моментах оцінки і прогнозування можливостей репродуктивних функцій жінок у різні вікові періоди.
Професор Філіп Бушар, екс-президент Європейського товариства ендокринологів, член-кореспондент Національної академії медицини, Doctor Honoris causa Льєжського університету (Франція), автор понад 300 публікацій у своїй доповіді говорив про можливі причини порушення оваріально-менструального циклу і сучасні тенденції діагностичного пошуку.
Наступним доповідачем була Стіна Сірянен, професор, голова кафедри Патології і радіології ротової порожнини медичного факультету університету Турку (Фінляндія), головний лікар відділення Патології університетської лікарні з темою доповіді «Маски папіломавірусної інфекції». Більше 20 років її дослідження зосереджені на діагностиці, прогностичних маркерах вірусу папіломи людини і профілактиці випадків, пов'язаних з цим вірусом і раком в області аногеніталій, голови і шиї.
Науковий співробітник Medical Scientific Liaison Europe, Abbott Diagnostics Маркус Хоффман доповідав про прогностичну доцільність та важливість застосування біомаркерів для діагностики раку яєчників і ендометрія.
Далі конференцію продовжила Клементина Кокуза, професор, завідуюча лабораторією клінічної мікробіології і вірусології університету Мілано-Бікочча. У своїй доповіді професор говорила про нові стратегії скринінгу вірусу папіломи людини і інфекцій, що передаються статевим шляхом, закцентувавши увагу на категорії жінок з асимптоматичною картиною дисплазії шийки матки і можливості самостійного забору біоматеріалу.
Доктор філософії Юджин Кім, керуючий директор Seegene Inc. у ході доповіді представив автоматизований аналізатор Seegene All-in-One Platform, який може виконувати широкий спектр молекулярних діагностичних тестів в області інфекційних захворювань, здоров'я жінок і персоналізованої медицини. А також можливості Seеgene в одномоментному виявленні 28 типів вірусів папіломи людини.
Доповідь професора Університетського медичного центру Любляни (Словенія) Каті Залетел «Аутоімунні процеси щитовидної залози у вагітних» викликав великий клінічний інтерес у практикуючих лікарів. Професор акцентувала увагу на можливих складнощах ведення вагітних з аутоімунною тиреоїдною дисфункцією і необхідності проведення лабораторних скринінгових досліджень.
Професор університетської клініки Альберта-Людвіга Університету Фрайбурга Хартмут Нейман у своїй доповіді «Нейроендокринні пухлини в клінічній практиці» зосередив увагу аудиторії на новітніх методах діагностики даних станів. Спікер більшу частину життя присвятив вивченню питань діагностики та лікуванню нейроендокринних пухлин, тому його доповідь була наповнена цікавими діагностичними випадками з багатої клінічної практики.
Професор, д.мед.н., завідуюча кафедри ендокринології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Комісаренко Юлія Ігорівна доповідала про протективну роль вітаміну Д в профілактиці серцево-судинних, аутоімунних захворювань, нормального перебігу вагітності та лікуванні депресії, давала рекомендації з лабораторного пошуку і підбору необхідних профілактичних і лікувальних доз вітаміну Д.
Доповідь Наумової Ольги Олександрівни, к.мед.н., алерголога, наукового співробітника відділу клінічної алергології ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. А. І. Коломійченка НАМНУ» був присвячений диференціальній діагностиці глютензалежних захворювань, наводився необхідний обсяг лабораторних тестів, вказувалася важливість пошуку чутливості до глютену у хворих з цукровим діабетом.
В ході конференції було проведено консиліум: «Міждисциплінарний підхід до артеріальної гіпертензії», де обговорювалося ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією з позиції лікарів кардіолога і ендокринолога. Спікерами виступили Долженко Марина Миколаївна, професор, завідувач кафедри кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук, заслужений лікар України Кваченюк Андрій Миколайович, професор, віце-президент Асоціації ендокринологів України, доктор медичних наук, хірург-ендокринолог, Бобрик Марина Іванівна к.мед.н., доцент кафедри ендокринології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член Європейського товариства ендокринологів.
У заключній частині конференції були проведені майстер-класи з ендокринології на тему первинного гіперпаратиреозу з розбором клінічних випадків та гінекології, де Лигирда Наталія Федорівна к.мед.н., онкогінеколог говорила про патологію шийки матки, а к.мед.н., асистент кафедри акушерства і гінекології №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Бурка Ольга Анатоліївна підняла актуальну тему про Мікоплазма геніталіум.
Всі учасники відзначили високий рівень проведення конференції, а також унікальну можливість взяти участь в професійних дискусіях і отримати вичерпні відповіді від іноземних колег.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому