Укр
icon
icon
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для пацієнтів
0 800 217 887
Консультація лікаря для пацієнтів
0 800 219 696
Гаряча лінія для лікарів
0 800 752 180
Гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
Гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Відбулася Ендокринологічна колегія з МЛ ДІЛА

02.06.2015
Фото - Відбулася Ендокринологічна колегія з МЛ ДІЛА

Вона стала продовженням циклу професійних заходів для ендокринологів і проводилася спільно з фармацевтичною компанією ABBOTT. У роботі колегії взяли участь понад 80 лікарів, запрошених з різних міст України.

На колегії обговорювалися матеріали 17 Європейського конгресу ендокринологів, який проходив напередодні, 16-21 травня, в Дубліні (Ірландія). На цьому форумі українська делегація була представлена групою ендокринологів, з метою отримати максимальний обсяг новітньої інформації та поділитися нею з колегами на Ендокринологічні колегії в Києві. Доповіді були присвячені розробці та введенню актуальних клінічних протоколів в ендокринології, а також спірним питанням при розробці цих протоколів.

Заст. директора Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренко, д.мед.н., професор Кваченюк А.М. зупинився на деяких аспектах ведення пацієнтів із раком щитоподібної залози (ЩЗ), обговорив з аудиторією системи стратифікації ризику при ракові ЩЗ і прогностичних факторах виживання, показаннях для супрессивної гормональної терапії. Детально були розглянуті питання ведення пацієнтів із пухлинами і гіперплазіями надниркових залоз. Доповідач зробив акцент на перегляді «золотого стандарту лікування», прийнятого 2001 р, – лапароскопічної адреналектомії доброякісних пухлин наднирників розміром менше шести сантиметрів, на органозберігаючі операції, відповідно до рекомендацій ЕСЕ (Європейської асоціації ендокринологів) 2015 р. Були також розглянуті особливості лабораторної діагностики патології наднирників.

Професор кафедри ендокринології Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця, головний ендокринолог м. Київ, д.мед.н., Комісаренко Ю.І. детально зупинилася на прийнятих у Дубліні актуальних клінічних протоколах щодо гіпопаратиреозу, в яких розглядалися питання оптимізації лікування і правильність вибору цільових показників контролю в рамках моніторингу хронічного гіпопаратиреозу у дорослих за відсутності термінальної стадії ниркової патології, а також тактики ведення вагітних із цією патологією.

Доцент кафедри ендокринології Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця, канд.мед.н., Бобрик М.І. запропонувала багатогранну тему взаємовпливу тиреоїдного і вуглеводного обмінів, актуальність якої підтверджує статистика останніх років щодо захворюваності на цукровий діабет (ЦД) і патології ЩЗ в Україні та світі. Доповідач акцентувала увагу, що згідно з рекомендаціями ETA (2014) необхідний обов'язковий моніторинг  тиреоїдних показників у хворих на ЦД 1 типу, враховуючи доведений зв'язок ЦД 1 типу та аутоімунних тиреопатій, а для вагітних з ЦД 1 типу, схильними до аутоімунних процесів у ЩЗ, не протипоказаний, а, навпаки, обов’язковий прийом препаратів йоду. Аудиторії представлені висновки ряду робіт 2011-2015 р.р., в яких доведений позитивний взаємозв'язок між метаболічним синдромом та зниженням ТТГ, порушень ліпідограми та зниження ТТГ і доведена схильність до розвитку аутоімунного процесу в ЩЗ при метаболічному синдромі.

Активна дискусія під час обговорення доповідей підтвердила актуальність тем, обраних для обговорення в професійному колі.

Формат Колегії сприяє обміну практичною інформацією з лікарями-колегами МЛ ДІЛА, визначенню напрямків розвитку лабораторного пошуку ендокринної патології, підвищенню загального рівня знань в галузі сучасної лабораторної діагностики.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому