гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №3 "Діагностика гіпотиреозу, як причини гіперпролактинемії та галактореї"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Оцінка стану щитоподібної залози

Загальна характеристика

Дослідження дозволяє виключити гіпотиреоз як причину галактореї. У деяких пацієнтів, які страждають первинним гіпотиреозом, спостерігається помірна гіперпролактинемія. Тривалий перебіг захворювання без лікування або неадекватне лікування первинного гіпотиреозу може викликати гіперплазію гіпофізу, яка імітує пухлину. Гіперпролактинемія та збільшення гіпофізу внаслідок порушення функції щитоподібної залози можуть бути зворотними при призначенні L-тироксину що може також знизити стимуляцію лактотрофов Тиреотропін-рилізинг гормоном.

Показання для призначення

1. Галакторея і підвищення рівня пролактину (як наслідок гіпотиреозу).
2. Диференціальна діагностика причин порушень менструального циклу, безпліддя, невиношування, гірсутизму.

Маркер

ТТГ- маркер функціонального стану гіпофізу та щитоподібної залози. Т4 вільн. - маркер функціонального стану щитоподібної залози. Пролактин - маркер гормональної активності передньої долі гіпофіза (лактотрофів) та ектопічних вогнищ секреції пролактина (рідкісні випадки).

Клінічна значущість

Діагностика гіпотиреозу, як причини галактореї

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 3 доби Виключити ангіографію з контрастом Флуоресцеїн. Припинити прийом прийом препаратів біотину, полівітамінів, біодомішок для волосся, нігтів, шкіри. За 24 години виключити фізичні навантаження та стреси. За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Рівень ТТГ підвищують: Аміодарон, бензеразид, галоперідол, літій, анальгин, бета-адреноблокатори (атенолол, метопролол, пропранолол), кальцитонін, метоклопрамід, ловастатин, метимазол, морфін, фенотіазини, рифампіцин, 131I , фізичне навантаження.
    Рівень
  • Рівень ТТГ знижують: Бромкриптин, карбамазепін, кортикостероїди, допамін, гепарин (в/в введення), леводопа, фентоламін, соматостатин, октреотид, тироксин, трийодтиронін, йодиди, бета-адреноміметики, наявність аутоантитіл до ТТГ. У разі забору крові на ТТГ у період часу до 72 год після введення йодвмісного контрасту,псевдо-занижені результати ТТГ (менше від 0,01 млМО/л), що актуально в процесі моніторингу за пацієнтами, прооперованими з приводу раку ЩЗ, які отримують супресивні дози тироксину. Рівень Т4 вільн.: фенобарбітал, глюкокортикоїди, дофамін, сульфаніламіди, похідні сульфанілсечовини, антиконвульсанти (карбамазепін, фенітоїн), метадон, рифампіцин, ранітидін. Рівень пролактину: клонідин, дофамін, алкалоїди ріжків, леводопа.

Інтерпретація:

  • Підвищення пролактину на фоні некомпенсованого гіпотиреозу потребує лікування в першу чергу гіпотиреозу, що приводить до нормалізації рівня пролактину
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому