гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Комплекс №240 "Оцінка стану організму при COVID-19 розгорнута"

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика


Головна небезпека COVID-19 — частий безсимптомний перебіг хвороби в першій фазі і стрімкий розвиток важкої пневмонії та ураження органів на другій стадії захворювання, що призводить до летальних наслідків. Приблизно в 20% випадків з усіх зареєстрованих COVID-19 протікає у важкій формі. У таких пацієнтів процес запалення може виходити з-під контролю і призводити до тяжких, небезпечних для життя ускладнень, аж до летального результату. До таких ускладнень відносяться: 1) гіперзапльний синдром та цитокіновий шторм (коли клітини викидають в кров багато цитокінів — медіаторів запалення; 2) гострий респіраторний дистрес-синдром або ГРДС (небезпечне для життя запальне ураження легень); 3) порушення з боку органів і їх систем (перш за все, системи кровообігу); 4) поліорганна недостатність — остання (термінальна) стадія інфекції, пов'язана з незворотними ураженнями декількох органів і цілих функціональних систем. До важких форм COVID-19 схильні люди в будь-якому віці з ослабленою імунною системою і хронічними захворюваннями, які пов'язані з хронічним запаленням. Факторами ризику також є куріння і ожиріння. Велика частина (> 60%) важких пацієнтів — особи у віці 50 років і старше. У літніх людей з віковими захворюваннями (діабет, гіпертонію, ССЗ) часто розвивається хронічне запалення, яке може збільшувати ризик розвитку важких ускладнень COVID-19, таких як ГРДС. У масштабному дослідженні китайських вчених, що включає дані 5 700 пацієнтів, був проведений систематичний огляд потенційних маркерів прогнозу. Автори вважають, що найбільш важливими показниками важких форм COVID-19 є: рівень лімфоцитів, C-реактивний білок, рівень лактатдегідрогенази, зміст тромбоцитів, D-димеру, рівень аланінамінотрансферази (АЛТ). Також автори зазначають потенційну важливість такого маркера як феритин. За словами авторів, тяжкість захворювання обумовлена головним чином характеристиками пацієнта, а не генетичними варіаціями вірусу. Основні детермінанти важкого протікання COVID-19: вік, лімфопенія і пов'язаний з нею цитокіновий шторм. Грунтуючись на результатах епідеміологічних та клінічних досліджень, важливо звертати увагу на маркери запалення в комбінації з деякими біохімічними маркерами і загальними критеріями, які корелюють з високим ризиком розвитку ускладнень при COVID-19.

В комплекс входять дослідження:

Загальний розгорнутий аналіз крові (автоматичний геманалізатор: 35 показників);

С-реактивний білок (СРБ) - кількісне;

Аланінамінотрансфераза (АЛТ);

Феритин;

Лактатдегідрогеназа (ЛДГ);

Д-димер;

Коагулограма на автоматичному аналізаторі;

Кретинін


Показання для призначення

1) якщо вік старше 60 років; 2) при наявності
хронічних захворювань (хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет,
хвороби органів дихання, хронічні захворювання печінки і нирок, онкологічні
захворювання, хвороби крові, автоімунні хвороби); 3) людям, які зловживають
курінням; 4) людям з надмірною масою тіла.
 

Маркер

Маркери схильності до важкої форми COVID-19.

1) Загального стану всієї системи кровотворення
і організму в цілому; 2) Наявності гострого запального процесу в організмі
(контроль гострої дихальної недостатності, розвитку сепсису); 3) Метаболічних
(обмінних) порушень, розвитку дихальної недостатності, поліорганної
недостатності (порушень в роботі печінки, підшлункової залози, легень); 4)Наявності
процесу тромбоутворення; 5) Фільтраційної здатності нирок (контроль гострої
ниркової недостатності); 6) Запасу заліза в гострій фазі запалення (контроль
анемії).
 

Клінічна значущість

Розроблений діагностичний комплекс на основі
маркерів які входять до його складу дозволяє виявити пацієнтів з групи ризику та
скоригувати терапію.
 


Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 24 години Не вживати алкоголь. За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. За 1 годину не палити. За 15 хвилин посидіти,відпочити. Безпосередньо перед обстеженням виключити фізичні навантаження та стреси. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: Плазма ВК/Na-Cit. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з цитратом натрію, 3,0 мл. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Біоматеріал для дослідження: плазма ВК/Na-Cit. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з цитратом натрію, 3,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: при доставці >10 годин, центрифугувати, відбрати плазму та заморозити, доставити на сухому льоді. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 10 год.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому